Yurtdışından gelen para (Swift) Kaç Günde Gelir? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Yurtdışından gelen para (Swift) Kaç Günde Gelir?

Yurtdışından gelen para (Swift) Kaç Günde Gelir?

Uluslarası para transferi yapmak istediğinizde karşınıza bir takım prosedürler ve masraflar çıkmaktadır. Günümüzde bu transfler eskiye göre daha hızlı ve daha az maliyeti olsa da yine de bir miktar zaman ve para almaktadır.

Paranın geliş süresi aradaki bir çok etmene göre değişse de ortalama 3-5 iş günü arasında hesabınıza ulaşması beklenir.

Uluslarası ticaretle uğraşanlar veya internet üzerinden gelir kaynağı olan insanlar swift işlemi ile aşina olsa da, ilk kez bu tarz bir işlem gerçekleştiriyorsanız muhtemelen aklınızda bir çok soru işareti oluşuyordur.


EFT Nasıl İptal Edilir – Geri Alınır

→ Havale ile EFT Arasındaki Farklar Nelerdir?


Swift Ücretleri/Kesintileri Ne kadar?

Bankadan bankaya bu ücretler değişmekle birlikte, uluslarası işlemler olduğu için ve araya birkaç banka girdiği için maalesef işlem sırasında havale ve eft’ye göre masraf oldukça artmaktadır.

Çoğu bankada işlem başına belirtilen Asgari tutar ve asgari oran bulunmaktadır, aynı şekilde yüklü transferler de düşünülerek azami tutar belirtilmiştir.

İnternet şubesinden yapılan işlemlerde bankalarda genellikle 40 ile 70tl arasında asgari tutar, şubeden yapılanlarda ise 60 ile 120 tl arasında işlem ücreti tahsil edilmektedir.

İşlem yapmadan önce ilgili bankanın internet sitesi üzerinde swift ücretlerini kontrol etmenizi öneririz.

Bunlara ek olarak yurtdışı para transferi için PayPal, MoneyGram ve Western Union gibi seçenekleriniz olduğunu da unutmayın.