Soru&Cevap - Kredi Mühendisi

Soru&Cevap
Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı? Neden Arttırır?
TCMB, elinde bulunan faiz kozunu kullanarak enflasyonu indirme yönünde adımlar atmaya devam ediyor. Merkez Bankası, özellikle Naci Ağbal'ın koltuğa geçmesi ile birlikte faiz artışına öncelik vermeye devam ediyor. Merkez Bankası'nın kararları üzerine son zamanlarda eğilim göstermekte olan kredi mühendisi ile bilgilenmeye devam edebilirsiniz. TCMB'nin kararlarının kredi faizleri üzerinde de ne kadar etkili olacağını önceden yazdığımız yazılar üzerinde belirtmiştik. "Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı?" sorusu konusunda aklınızda bulunan bütün bilinmezleri
Hafta Sonu EFT Yapılır mı?
"Hafta Sonu EFT Yapılır mı?" sorunuzun cevabını hızlıca almanız için EFT sistemini 1 dakikada anlayacağınız biçimde anlattık. İsterseniz hızlıca EFT'nin ne olduğunu inceleyerek sorumuzun cevabını irdeleyelim. EFT Nedir? EFT Nasıl Yapılır? EFT, sizde bulunan bir fonun başkasına aktarılmasını sağlayan işlemdir. Elektronik Fon Transferi, sizin X bankasında bulunan paranızın Y bankasında bulunan bir hesaba aktarılmasına denir. Bu işlem farklı bankalar arasında gerçekleşir. Transfer yapacağınız hesaplar sizin dahi olsa farklı
Merkez Bankası Faizi Artıracak mı?
TCMB, Para Politikası yoluyla piyasaları etkiler. Para Politikası'nın en önemli araçlarından biri ise faize başvurmaktır. Özellikle piyasanın durumuna göre faiz artışı veya faiz düşüşü gerçekleştirerek piyasalara yön verilir. Peki, Merkez Bankası faiz artıracak mı? 24 Aralık 2020 Tarihinde toplanacak olan Merkez Bankası yetkililerinin ne yönde karar alacağı piyasada merak uyandırmaya başladı. Son dönemde rezervlerin durumu ile sıkça konuşulan TCMB'nin faiz artışı yolu ile döviz kuru artışının ve dolayısıyla enflasyonun
Araba Fiyatlarındaki Artışın Nedeni Nedir? Fiyatlar düşer mi?
Araba fiyatlarında yaşanan artışlar milyonlarca insanı derinden etkiledi. 2020 yılında hiç beklenmeyen bir anda ortaya çıkan pandeminin etkilerini her alanda hissetmeye başladık. Salgın nedeniyle milyonlarca insan işlerinden olurken işçilerin çalışması ile üretimini gerçekleştiren fabrikalar ise üretimlerini durdurmak zorunda kaldı. Üretimi durunca da fiyatı artmaya başlayan metalar arasında en çok ilgiyi çeken ise 'araba' oldu. 2020 yılında araba fiyatlarında çok ciddi bir artışlar gerçekleşti. Bazı arabaların fiyatları neredeyse iki katına çıktı
Borç Kapatmak için Kredi Verenler
Kredi ve kredi kartlarının yeniden yapılandırması ile sicil affından faydalanma imkânının doğduğu Resmi Gazete’de yayınlanan kanunla yürürlüğe girdi. (daha&helliip;)
Araç Kredisinde Kasko Zorunlu mu?
Satın alacağınız araç ister 2.el isterse de 0 km olsun bankalar üzerinden kredi alarak ödemelerinizi taksitlendirebilirsiniz. (daha&helliip;)
Devalüasyon nedir?
Devalüasyon, devletin müdahale etmesi sonucunda ulusal para biriminin diğer ülke para birimleri karşısında değer yitirmesi (daha&helliip;)
Ölen Kişinin Kredi Borcu
Kredi kullandırımı sırasında birçok banka tarafından hayat sigortası yapılmaktadır. Hatta bazı bankalar sigorta yapılmasını zorunlu kılmaktadır. (daha&helliip;)
Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi?
Kredi kartı borcuna ait asgari ödemenin üst üste 3 dönem yapılmaması durumunda banka tarafından idari takip işlemleri başlatılır. Bu işlemlerin başlatılması (daha&helliip;)
72 Ay vadeli kart borcu yapılandırma
27 Eylül 2016 tarih ve 29840 nolu Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik gereği 72 ay vadeli kart borcunuzu yapılandırabileceksiniz. (daha&helliip;)
Daha Fazla İçerik Yükle