Memurlara Özel Kredi Fırsatları - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Memurlara Özel Kredi Fırsatları

Memurlara Özel Kredi Fırsatları

Kamuda çalışan personele yönelik hemen hemen tüm bankalar tarafından çeşitli kampanyalar düzenlenmek ve faiz avantajlarından faydalandırılmaktadır. 

Memurlara özel kredi fırsatları sunan bankalar, genellikle maaşlarını kendi bankaları üzerinden alan kişilere daha farklı yaklaşmaktadır. Kredi kullanımlarında düşük faiz uygulaması, havale-eft işlemlerinde daha düşük masraf alınması ya da hiç alınmaması, hesap işletim ücretinin tahsil edilmemesi, avantajlı mevduat faiz oranları gibi…

Kamu çalışanlarının nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için düzenlenen kampanyalarda düşük faiz avantajı yanında, masrafsız kredi avantajları da yer almaktadır. Bu tür avantajlardan yararlanabilmek için yapılması gerekenler en doğru hareket öncelikle maaşın yattığı banka ile iletişime geçmektir. Bu banka üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda sizden herhangi bir evrak talep edilmeyecek ve bu nedenle de başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır.

Ayrıca Memur-Sen konfederasyonuna bağlı sendikalar olan; Eğitim-Bir-Sen, Sağlık Sen, Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen, Enerji Bir-Sen, Bayındır Memur-Sen, Birlik Haber-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Kültür Memur-Sen, Emekli Memur-Sen üyesi iseniz Şekerbank’ın sunmuş olduğu avantajlı kredi paketlerinden de faydalanabilirsiniz.  Şimdi de Şekerbank’ın düzenlemiş olduğu bu kampanya dâhilinde ne tür avantajların yer aldığına bakalım.

Kamu Personeline Özel Kredi Veren Bankalar

Memur-Sen üyelerine yönelik ihtiyaç kredisi kampanyası

[ads2] Bu kampanya dâhilinde 30.000 TL ’ya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için 36 ay vadeye kadar % 1,46 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti alınmakta olup, dilerseniz kredi taksidini 3 ay erteleme tercihi de bulunmaktadır.

Memur-Sen kampanyası dâhilinde 10.000 TL lık 36 ay vadeli %1,46 faiz oranı ile kredi kullanıldığında, aylık 376,87 TL kredi taksidi ödenmekte olup, şube, internet ve telefon bankacılığı üzerinden yapılan işlem adetlerine bağlı olarak da belirli tutarlarda ücret alınmaktadır. Bu konudaki detaylı bilgiyi Şekerbank şubelerinden alabilirsiniz.

Ayrıca Memur-Sen Kredi Tarifesi satılması koşuluyla, Sıfır (0) faiz oranı ile sunulan kredi paketleri de bulunmaktadır. Bu paketler dâhilinde yapacağınız bankacılık işlemlerine göre uygulanacak olan faiz oranları ve alınacak ücret ve komisyonlar değişkenlik göstermektedir.

Bankaların memurlara özel kredi fırsatlarını incelediğimizde, ilgili personelin banka ile çalışmasına bağlı olarak birçok avantajdan faydalanabildiğini görüyoruz. Özelikle de maaş ödemelerinin yapıldığı banka üzerinden talep edilen kredilerde düşük oran uygulamasının yanında, bankacılık işlemlerinde de alınan ücret ve komisyonlarda da indirime gidildiği görülmektedir.