Masrafsız Düğün Kredisi - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Masrafsız Düğün Kredisi

Masrafsız Düğün Kredisi

Havaların ısınması ile birlikte düğün mevsimi de başlamış olur. Buna bağlı olarak da yeni evlenecek çiftler yoğun bir alışveriş dönemine girerler. Düğün hazırlıkları sırasında bazı ufak tefek
ihtiyaçlar kredi kartları ile karşılanılabilse de bazı ihtiyaçlar için nakit ödeme yapmak gerekir. İşte bu tür ihtiyaçların karşılanması için masrafsız düğün kredisi kullanabilirsiniz.

Mobilya ve beyaz eşya alımı, kuyumcu alışverişi, balayı tatili gibi sebeplerden dolayı Masrafsız düğün kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle bu tür alışverişlerde nakit ödeme avantajını kullanarak, alacağınız üründe indirim bile talep edebilirsiniz. Hatta bazı firmaların bankalar ile anlaşması olduğundan, hiç şubeye uğramadan direkt mağazada kredi başvurusunu yapıp sonucunu öğrenme imkanınız da mevcuttur.


→ 2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

→ Evlenme Ödeneği – Çeyiz Parası Nedir, Nasıl Alınır?


masrafsiz-dugun-kredisiMasrafsız evlilik kredisi veren bankalar arasında; Akbank, Vakıfbank, Denizbank, Ing Bank ve Yapı Kredi başta gelmektedir. İlgili bankaların internet şubelerinden veya size en yakın şubelerinden masrafsız düğün kredisi hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

Masrafsız düğün kredisi başvurusu’nda istenilen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Adres teyit belgeleri’dir.

Bankaların dışında Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi de kullanmanız mümkün. Bu krediden faydalanabilmeniz için öncelikle 18-24 yaşları arasında olmanız ve TC yasalarına göre ağır bir suçtan dolayı ceza almamış olmanız gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilmekte olan bu kredi max. 4 yıl vadeli olup, 1 yıl ödemesiz ve en fazla 10.000 TL dir. Evlendikten sonraki 1 yıl içinde çocuk sahibi olur iseniz de kredinizin vadesi 1 yıl uzatılmaktadır.

Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi almayı düşünen kişilerin sicili detaylı olarak incelenmektedir. Yaş durumları, aldıkları eğitim, evlenecek her iki çiftinde adli scil durumları ve tabi ki en önemlisi maddi imkansızlıklar içinde olup olmadıkları. Eğer haliniz vaktiniz yerinde ve gelir düzeyiniz yeterli ise Devlet destekli evlilik kredisine başvurmayın. Çünkü otomatik olarak red olacaktır.

Sonuç olarak; hem devletimizin ilgili kurumları, hem de bankalarımız evlenecek olan çiftlere, destek olmak amacıyla masrafsız indirimli düğün kredisi vermektedirler. Siz hangi koşulları karşılıyor iseniz o kuruma, ilgili evraklar ile başvurabilirsiniz.