Kredi Red Nedeni 11 Nedir? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kredi Red Nedeni 11 Nedir?

Kredi Red Nedeni 11 Nedir?

Bankaya yapılan kredi başvurularının olumsuz sonuçlanması sonrasında, banka müşterilerinin red nedenini sorduğunda kredi red nedeni 11 cevabını sıkça alırlar.

Kredi Red 11, bankaların mevcut kredi politikaları ile uyuşmayan kişilerce yapılan başvurulara yapılan açıklamadır. Kredi başvurusu yapmadan önce mevcut ödeme performansınıza bağlı olarak oluşan kredi notunuzun ortalamanın üzerinde olmasına dikkat ediniz. Eğer ödeme performansınızda düzensizlik söz konusu ise, öncelikle bu sorunu çözerek kredi notunuzun bu düzensizlikten etkilenmemesini sağlayıp ondan sonra kredi başvurunuzu yapınız. Çünkü bankalar kredi başvurularını değerlendirdikleri zaman, mevcut olan kredi notunun yanında yakın geçmişteki ödeme performansını da kontrol etmektedir.

Eğer kredilerinizin başvuru yaptığınız anda onaylanmasını istiyor iseniz her zaman kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapmalı ve bankalarla olan çalışmalarınıza süreklilik kazandırmalısınız. Bu size artı puan olarak dönecektir.

Kredi red nedeni 11 nedir sorusunun cevabı, 556 sayılı KHK’nın 7. Maddesi ‘marka tescilinde red için mutlak nedenler’ kısmında yer almaktadır. Markaların Korunması Hakkındaki Kanunda yer alan ilgili maddenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

[ads2] Kredi kartı başvurularında kredi red nedeni 11 nedir?

Kredi başvurularında olduğu gibi kredi kartı başvurularında da aynı kriterleri taşımanız gerekmektedir. Peki nedir bu kriterler? Tabi ki, kredi kartı başvurularında da öncelikle kredi notuna bakılmaktadır. Diğer bankalardan kullandığınız bireysel kredi ve kredi kartlarında ödeme düzensizliği yanında sürekli asgari ödeme yapılmış ise bu da ödeme performansınızın olumsuz olarak etkilenmesine, kredi notunun düşmesine ve dolayısıyla da bankalardan kredi red nedeni 11 cevabını almanıza nedendir.

Kredi red nedeni 11’i daha özet olarak açıklamak gerekir ise;

  • Başvurular marka değeri göz önüne alınarak değerlendirilir,
  • Kredi red 11 ve kredi kartı red 11 şeklinde isimlendirilir,
  • Markalaştırma altında yapılan başvurularda, etkin olan 11 adet marka değeri kuralı bulunmaktadır. Bu kuralları taşımadığınızda kredi red 11 yanıtını alırsınız,
  • Kredi red 11 yanıtını aldığınızda, belirtilen nedenlerden hangisi kapsamında olumsuz yanıt aldığınızı ilgili banka şubesinden öğrenebilirsiniz.