Kamu Personeline Özel Kredi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kamu Personeline Özel Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeline Özel Kredi Veren Bankalar

Kamu personeline özel kredi veren bankalar, mevcut müşterilerine düzenledikleri kampanyalarının yanında kamu personeline de çok cazip vade ve faiz oranları ile kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Kamu personeline yönelik düzenlenen kredi kampanyalarında düşük faiz avantajının yanında masrafsız kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Eğer nakit ihtiyaçlarınız için kredi kullanmak istiyor iseniz, kamu personeline yönelik kredi kampanyası düzenleyen bankaları tercih etmelisiniz.

Kamu personeline özel kredi veren bankalar arasında,

  • Vakıfbank
  • İngBank
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • Yapı Kredi

yer almaktadır.  Şimdi bu bankalardan birkaçının sunduğu kredi avantajlarını inceleyelim.

Vakıfbank Kamu Personeline Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’ın kamu personeline özel taksitli ihtiyaç kredisi avantajlarından, kamuda çalışan işçi ve memurlar, emekli sandığı, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri yararlanabilmektedir.

Bu kampanya dâhilinde 36 ay vadeli olarak 70.000 TL ya kadar %1,29 faiz oranı ile kredi kullanılabilmektedir. Kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti, %5 oranında da BSMV alınmaktadır.

[ads2]İngBank Kamu Çalışanına Özel Kredi

İngBank tarafından düzenlenen bu kampanyadan sadece kamu personeli yararlanabilmektedir. Başvuru sırasında sizden sadece nüfus cüzdanı istenmek olup, %1,34 faiz oranı ile maksimum 50.000 TL ya kadar 36 ay vadeli kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Kamu Sektörü Çalışanlarına Özel Kredi

Halkbank ’ın düzenlemiş olduğu bu kampanya dâhilinde isterseniz uygun faiz avantajından, isterseniz de masrafsız kredi avantajından faydalanabilirsiniz. 36 ay vadeli % 1.29 faiz oranı ile 50.000 TL ya kadar kredi taleplerinde kredi tahsis ücreti alınmakta olup, hayat sigortası da yapılmaktadır. Ayrıca yine aynı vade ve tutar için %1.35 faiz oranı ile de masrafsız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi’den Kamuya, Maaşının 15 Katına Kadar Kredi 

Yapı Kredi, kamu çalışanlarına maaşlarının 15 katı oranında bireysel kredi kullandırabilmektedir. Bu kampanya dâhilinde başvuru yapabilecek kamu personelinin en az 1.500 TL maaş alması ve kredi başvurusunu da şube üzerinden yapması gerekmektedir.

Kamuya, maaşının 15 katına kadar kredi kampanyasına başvurmak için yanınızda nüfus cüzdanı, kamu kurum kimliğinin olması yeterlidir. Bu kampanya dâhilinde istediğiniz kredi tutarına bağlı olarak uygulanan faiz oranları da %1.36-%1.42 arasında değişkenlik göstermekte olup, kredi tahsis ücreti alınmakta ve hayat sigortası da yapılmaktadır.