Herkese Kredi Çıkartılır - Ama Nasıl? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Herkese Kredi Çıkartılır – Ama Nasıl?

Herkese Kredi Çıkartılır – Ama Nasıl?

İnternet üzerinden araştırma yaptığınız zaman, kredi notu düşük olana, hiç kredi notu olmayana, sigortalı olarak çalışmayana veya kredileri takibe atılan kişilere de sorunsuz olarak kredi çıkarılabileceği sözü verilmektedir. Biz burada Herkese Kredi Çıkartılır – Ama Nasıl sorusuna yanıt arayacağız.

Kredi notunun devreye girmesi ve kişiye ait SGK kayıtlarının da bankalar tarafından kontrol edilebilir hale gelmesi sonrasında, kredi ihtiyacı olan kişiler eskiden olduğu gibi rahat bir şekilde kredi kullanamaz hale geldiler. Gecikmeye düşecek kredi ve kredi kartlarını yapılandıramadılar ya da aniden ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarını farklı şekilde temin etmeye çalıştılar.

Her ne kadar bankalar belirli dönemlerde kredi kampanyaları düzenlese de bu kampanyalar sadece kredi notunda sorun yaşamayan kişilerin işine yaradı. Asıl kredi kullanma ihtiyacı duyan kişiler bu kampanyalardan faydalanamadı. İşte tam bu aşamada da kredi danışmanlık firmaları devreye girmeye başladı.

soru-cevapKredi Danışmanlık firmalarının bazıları, bankalardan kredi kullanmada sorun yaşayan kişilere danışmanlık hizmeti vererek ve bu hizmete karşılık komisyon alarak kişilerin ihtiyacı olan nakde ulaşmasını sağlasa da, bazıları da sadece kişilerin kimlik bilgilerine ulaşmak amacıyla bu tür bir hizmet verdiklerini belirtip insanların acizliklerin faydalanmaya başladılar. Bu da kişilerin dolandırılmalarına da kadar gitti.

Herkese kredi çıkaracağını belirten kişi ve firmalara kimlik bilgilerinizi vermeden önce karşı tarafı iyice araştırmalı ve size nasıl kredi çıkaracakları konusunda tüm detayları öğrenmelisiniz. Her ne kadar zor durumda da olsanız ileride yaşayacağınız daha büyük sorunları da düşünerek temkinli davranmalısınız. Hatta Kredi Danışmanlık firmasından veya sizinle iletişime geçen kişiden aldığınız bilgiye dayanarak bankalarla bizzat siz görüşmeye gitmelisiniz. Bu aşamada şunu unutmayın, kredi notunuzun düşük olması veya gelirinizin yetmemesi gibi bir nedenden dolayı kredi başvurunuz red ediliyor ise bunun çaresi bu tür kişi veya kurumlarda değildir. Burada yapmanız gereken tek şey; ek gelir belgesi sunmak ve banka yetkililerini kredi taksitlerini ödeyebileceğinize ikna etmektir.

Eğer sgk kaydınız yok ise yani çalışmıyorsanız ve ek kazancınız da bulunmuyor ise bankalar üzerinden zaten kredi alamazsınız. Bankalar haricindeki firma ve kişilerden çok yüksek faizlerde kredi kullanabilmek için de konut ipoteği, araç rehni veya senet vermeniz gerekecektir. Tanımadığınız kişilere de bu tür teminatlar vermeniz sizi ne kadar memnun edecek onu iyice düşünmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR YAZ
  • çağrı5 sene önce
  • Kredi hakkında bilgi istiyorum