Devlet Destekli Evlilik Kredisi - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet destekli evlilik kredisi olayı aile eve sosyal politikalar bakanı Fatma Şahin’in 2013 yılında açıkladığı bir yeniliktir. Evlenmek isteyen ancak maddi imkansızlıklar yüzünden evlenemeyen 18-24 yaş arası gençleri kapsayan ,yeni evlenen çiftlere faizsiz olarak 10 bin lira kredi verilmesi olarak planlanmıştır. Ayrıca evlenecek çiftler üniversite öğrencisi ise yaş sınırı 26 olarak belirtilmişti.

 

Yani Devlet destekli evlilik kredisi başvuru şartları;

  • Maddi imkansızlar
  • Çiftlerin 18-24 yaşında olması (Üniversite öğrencileri için 26)

Olarak açıklanmıştı. Şartları taşıyorsanız devlet destekli evlilik kredisi imkanından yararlanabiliyordunuz. Ayrıca kredi başvurusu sonrasında ise ödeme kolaylıkları sağlanması planlanıyordu.

 

Devlet destekli evlilik kredisi yürürlükte mi?

Henüz yürürlüğü girdiğine dair bir bilgi bulunmamakta. Açıklandığı yıldan beri uzun zaman geçmesine ragmen krediden birdaha haber çıkmadı maalesef.

Devlet destekli evlilik kredisi ne zaman verilecek?

Yukarıda belirttiğimiz üzere maalesef konu ile ilgili yeterli kaynak ve bilgi bulunmamakta. Ancak yürürlüğe alındığında güncellemeleri sizlerle paylaşacağız.

Bunun yanında devlet tarafından Çeyiz desteği adı altında da bir yenilik planlanmıştı, bununla ilgili gelişmeleri de güncel olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bundan bağımsız olarak günümüzde bankaların verdiği faizli evlilik kredisi seçenekleri bulunmakta. Bu kredileri ayrı bir başlık altında inceleyip en avantajlı evlilik kredisini seçme konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.