Banka Harici Kredi Verenler - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Banka Harici Kredi Verenler

Banka Harici Kredi Verenler

Acil nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla birçok kez kredi başvurusu yaptınız ama hiçbirinden de olumlu yanıt alamadınız, çaresizsiniz. Peki nakdi nereden bulacaksınız. Banka harici kredi verenler kimler, onlara nasıl ulaşacaksınız?

Sigortalı bir işte çalışmıyor olmanız, kredi notunun düşük olması, gecikmeli kredi ödemeleri nedeniyle hesabınızın takibe alınması, kara listeye alınmış olmanız vs. gibi nedenlerden dolayı bankalar üzerinde kredi alamazsınız. Bu durumda yapacağınız tek şey ise banka harici kredi verenler ile iletişime geçerek nakit sorununuzu çözmek olacaktır.

Bankalardan kredi alamayan kişilere kredi verenler arasında;

  • Factoring şirketleri,
  • Kuyumcular,
  • Danışmanlık firmaları,
  • Personeli olduğunuz kurumun özel sandıkları (İlksan, Polsan ve Oyak) yer almaktadır.

Senetle Para Veren Kuyumcular Hakkında

Öncelikle söylememiz gerekir ki; yukarıda belirttiğimiz kişi ve kurumlardan bazıları, bankaların size sunmuş olduğu gibi avantajlı faiz ve koşullarda nakit temin etmeyecektir. Örneğin; boş senede imza atmanızı, alacağınız tutardan kat kat fazlasına tekabül edecek şekilde ipotek ve rehin vermenizi, kefil getirmenizi ya da piyasada bile telaffuz edilemeyecek kadar yüksek faiz oranlarını kabul etmenizi isteyebilirler. Her ne kadar çaresiz olursanız olun ama bazı durum ve koşulda bile size sunulan şartları değerlendirebilecek kadar da kendinizden emin olun.

[ads2] Ancak şunu da hatırlatmak isteriz ki, bu tür aracı ve şahıslardan borç para almak istediğinizde sizden istedikleri teminatları onlara verebiliyor iseniz o zaman neden bankalardaki şansınızı yeniden değerlendirmiyorsunuz?

Evet, kredi puanınız düşük olabilir ya da sigortalı bir işte çalışmıyor da olabilirsiniz, daha önceden icralık bir dosyanızdan dolayı kara listeye de alınmış olabilirsiniz ama elinizde bankalara sunabileceğiniz sağlam teminatlarınız ya da kefilleriniz var ise şansınızı öncelikle bankalardan yana kullanmalısınız. Başvurularınızı da bizzat şubeye gidip yetkililerle görüşmek suretiyle yapmanız daha da uygun olacaktır.

Öncelikle daha önceden kredi kullandığınız banka şubesi ile görüşün. Eğer ön görüşme sırasında size olumlu bir yanıt vermemişler ise, sisteme başvuru girişi yapmalarına izin vermeyin. Çünkü bu sizin düşük olan kredi puanınızı daha da düşürecektir. Zaten sorunlu bir müşteri için sisteme kredi başvurusu girişi yapmaları da son derece mantıksızdır. Siz onlardan ek olarak sunduğunuz koşullara göre krediyi onaylayıp onaylamayacağı konusunda görüş istiyorsunuz. O nedenle tüm evraklarınızı sizden alıp, amiri ile görüşerek size sözlü yanıt dönmesi gerekir.