50.000TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

50.000TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

50.000TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların düzenlemiş oldukları kredi kampanyalarında genellikle belirledikleri üst limit 30-50 bin TL arasında değişkenlik gösterir. Bu limit bazılarımız için yüksek gibi görünse de, kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ve kredi notu yüksek olan kişiler için ideal bir limittir.

elli-bin-tl-ihtiyac-kredisi-veren-bankalarBildiğiniz gibi bankalar çeşitli dönemlerde farklı faiz oranlarında ve limitlerde kredi kampanyaları düzenlemektedir. Genellikle bu tür kampanyalar; ekonomide yaşanan hareketlilik veya çıkan yasalar sonrası aftan faydalanmak isteyen kişilerin toplu nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarında karşılamak ya da dönemsel olarak banka bilançosunda hareketlilik sağlamak amacıyla düzenlenir.

Bankaların iç mevzuatları gereği, kredi başvurularını değerlendirme kriterleri değişkenlik gösterse de, kredi kayıt bürosu kayıtlarının güncelliği göz önüne alındığında aslında tek baz alınan kriter kredi skor puanınız yüksek olup olmadığıdır. Eğer ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişinin kredi skor puanı yüksek ise talep edilen kredi, şube ekranına otomatik olarak ön onaylı olarak düşecektir. Bu aşamada şube de onaylanan kredi limitine bağlı olarak kişinin gelir durumunu kontrol edip, şube onayı ile krediyi kullandıracaktır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Aslında tüm kredi başvuruları tamamıyla otomatik olarak değerlendirilmektedir.   Eğer ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişi, kendisinden istenilen bilgileri tam ve eksiksiz olarak bildirmiş ise, yapılan sistem değerlendirmesi de o oranda sorunsuz olur. Eğer siz sistemi aldatmaya yönelik yanlış bilgi aktarırsanız ve ön onay aldıktan sonra, şubeden kredi kullandırımı sırasında yapılan kontrollerde daha farklı bilgilerle karşılaşılırsa, alacağınızı sandığınız krediyi son anda alamaz duruma düşebilirsiniz. Bu da hem skor puanınızın düşmesine hem de şube yetkililerinin önünde güvenilirliğinizin sarsılmasına neden olur. Bundan sonraki banka çalışmalarınıza da bu davranışınız olumsuz yansır.

50000TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalara başvuru yapacağınız zaman gelir durumunuzun mevcut giderlerinizi karşılıyor durumda olmasına dikkat ediniz. Başvuru yaptığınız kredi kampanyası dahilinde bankalar sizden ek teminat ve evrak isteme hakkına sahiptir. Bu nedenle kredi notunuzda, gelir-gider oranında ya da kredi risk limitinizde sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız, ek teminat ve evrakları yanınızda hazır bulundurun.

Ayrıca, maaşınız düzenli olarak banka hesabınıza yatıyor ve şube tarafından da tanınıyorsanız, banka maaşınızın 10-15 katı oranında kefilsiz veya evraksız ihtiyaç kredisi onaylayacaktır. Eğer ihtiyacınız olan nakit size verilen limitlerin üzerinde ise de risk yapınıza bağlı olarak Genel Müdürlük birimlerinden onay talep edecektir. Eğer yasal takibe alınmış ve kapatılmamış sorunlu bir krediniz mevcut değilse, krediniz gecikmeli de olsa onaylanır ve talep ettiğiniz kredi tutarı hesabınıza yatırılır.

YORUMLAR YAZ
  • Murat musa5 sene önce
  • Eğer bir kredi ihtiyacınız varsa, lütfen WhatsApp +917795372439 üzerine bana ulaşın