Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Ertelemeli kredi, acil olarak nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşların araştırdığı konuların başında gelmektedir. Ertelemeli krediler, kredi ödemelerinin 3 ya da 6 ay ertelemeli şekilde ödenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kredi çeker çekmez ödeme derdi ile uğraşmak istemeyenlerin ilk tercihi ertelemeli kredi veren bankalar olmaktadır.

Günümüzde pek çok banka, vatandaşların kredi çektikten sonra ödeme ile ilgili sorunlarla karşılaşmaması için kampanyalar hazırlamaktadır. Bu kampanyalardan bir tanesi de ertelemeli krediler olmaktadır. Kredi çekerek nakit ihtiyacını karşılayan bireyler, bir süre maddi olarak toparlandıktan sonra ödeme yapmaya başlamaktadır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli kredi veren bankaların çoğu, toplamda 90 gün erteleme fırsatı sunmaktadır. Vakıfbank, TEB Bank, İNG, İş Bankası, Yapıkredi, QNB Finansbank ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Aşağıda yer alan başlıklara göz atarak belirtilen bankaların ertelemeli kredi verirken uyguladığı faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi

Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi hizmeti, Vakıf Bankası tarafından sağlanan hizmetlerden bir tanesidir. Ödeme aşamasında oldukça yardımcı olan Vakıfbank’ın ödeme aşamasında sunduğu avantajlar aşağıda belirtilmektedir.

  1. Değişken taksitli olarak ödeme
  2. Aylık eşit taksitli ödeme
  3. 3 ayda bir eşit taksitli ödeme
  4. Son taksit balon ödeme
  5. Artan taksitli ödeme
  6. Azalan taksitli ödeme
  7. 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli ödeme

Vakıfbank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi, en uygun kredi seçenekleri arasında yer almaktadır. Kamu personeli, emekli ve özel sektör çalışanları için sunulan kredi fırsatlarına başvurmak için “KREDI” yazıp boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı ve bir boşluk daha bırakarak aylık gelirinizi girmeniz yeterli olacaktır. Vakıfbank aylık kredi oranı %1,59’dan başlamaktadır. Faiz oranı, kişiden kişiye göre bazı kriterler göz önünde bulundurularak değişkenlik göstermektedir.

Vakıfbank ertelemeli hizmetinden 50.000 TL kredi çeken bir vatandaş, 36 ay boyunca aylık %1,59 faiz oranı ile geri ödeme yapmaktadır. Aylık taksit tutarı 1.932,78 TL iken, kredi tahsis ücreti 250 TL olmaktadır. Yıllık faiz ise %25,9408 oranına tekabül etmektedir.

TEB Kış Kredisi

TEB Bank, vatandaşların nakit ihtiyacını giderebilmek için kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler, oldukça makul şekilde geri ödenebilmektedir. TEB’den kredi çeken her vatandaşa aynı oranda faiz uygulanmamaktadır. Bu durumda, kredi notu da hesaba katılmakta ve ona göre bir faiz oranı belirlenmektedir.  %1,45 oranı ile 90 gün ertelemeli kredi sunan TEB Bank, ödeme planlamasında kredi çeken bireylere kolaylık sağlamaktadır. Bireylerin nakit akışını göz önünde bulundurarak ödeme planlaması yapabileceği TEB Kış Kredisi kampanyasında 3 ay ila 36 ay arasında vade seçimi yapılabilmektedir.

TEB’de Kış Kredisi kampanyasından faydalanarak 10.000 TL çeken vatandaş, 36 ay vadeli şekilde geri ödeme yapabilmektedir. Bu durumda uygulanacak faiz oranı  %1,45 olmaktadır. Aylık taksitler ise, 376,13 TL olacaktır. 596,90 TL sigorta ödemesi ve 52,50 TL kredi tahsil tutarı ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir. 10.000 TL tutarında çekilmiş kredi için ılık faiz oranı ise  %23,4666 olacaktır.

ING İhtiyaç Kredisi

ING Bank, %1,54 oranından başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. İhtiyaç kredileri, 36 ay vade ile ödenebilmektedir. Bunun yanı sıra, vatandaşların maddi durumlarının toplanabilmesi için 3 ay ertelemeli kredi hizmeti de bulunmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, ING Bank üzerinden 10.000 TL kredi çeken bir vatandaş, %1,54 faiz oranı ile karşılaşmaktadır. Bu durumda toplam geri ödenecek tutar 13.781,52 TL olacaktır. Kredi için 36 ay taksit yapılacaktır. Bunun yanı sıra kredinin tahsis ücreti de mevcuttur. Bu demek oluyor ki, kredi çekecek vatandaşlar cüzi bir miktar ödemede bulunmalıdır.

Yapıkredi İhtiyaç Kredisi

Yapı kredi 3 ay ertelemeli kredi hizmeti, vatandaşların acil nakit ihtiyacını karşılayabilmek için düzenlenmiş bir kampanyadır. Yapıkredi üzerinden çekilecek olan kredilerde faiz oranı %2,19 olmaktadır. Yapıkredi Bank, çekilen krediler için 36 ay vade imkanı sağlayarak ödeme aşamasında vatandaşa destek olmaktadır. Krediyi çekildikten 90 gün sonra ödenmeye başlayacak olan ihtiyaç kredisi, oldukça avantajlıdır.

Yapıkredi İhtiyaç Kredisi kapsamında 10.000 TL kredi alan bir vatandaş, 36 ay içerisinde kredi ödemelerini tamamlamaktadır. Aylık taksit tutarı 432,97 TL olup, toplam geri ödeme yapılacak ücret 15.586,92 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti için 50 TL talep edilmektedir.

İş Bankası Kredi

İş Bankası, düşük faiz oranlı kredi sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.  %1,50 oranından başlayan faizler ile nakit ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşların yardımına koşan ihtiyaç kredisi üzerinde değişik ödeme planları yapılabilmektedir. Ödeme planlamaları için tercih edebileceğiniz seçenekler aylık eşit ödemeli veya aylık esnek ödeme taksiti şeklindedir. Kredi çektikten 3 ay sonra ödemeye başlayabilir ve ödeme tutarınızı esnek olarak belirleyebilirsiniz.

İş Bankası aracılığı ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmiş olan bir vatandaş, eğer eşit taksitler ile ödeme yapacaksa 36 ay vadede aylık 379,84 TL ödeyecektir. En düşük faiz oranının uygulanacağı bu kredi tutarının tahsis ücreti 50 TL’dir. Yıllık faiz oranı ise, %24,3200 olacaktır. Kredinin toplam geri ödeme tutarı 13.724,24 TL olacaktır. Farklı tutarda kredi çekme işlemlerinde faiz oranı değişmektedir. Bu nedenle geri ödeme tutarında da değişiklik olacaktır.