Findeks Notunu TC Kimlik No ile Sorgulamak - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Findeks Notunu TC Kimlik No ile Sorgulamak

Findeks Notunu TC Kimlik No ile Sorgulamak

Banka ve finans kurumlarında yapılan işlemlerde findeks notunun ne kadar önem taşıdığını artık hepimiz bilmekteyiz. Kredi ve kredi kartı başvuruları yanında, vadeli hesaplara verilen faiz oranlarında da findeks notunun yüksek olması ve kredibilitenin yüksek olması beklenir. Kredi notunun yüksek olması birçok işleminizin hızlı sonuçlanmasını sağlar. Peki, findeks notu nasıl sorgulanır?

Findeks notunu findeks.com üzerinden TC kimlik no ile sorgulamak

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulmuş olan Findeks, hem bireysel hem de kurumsal kimlik sahibi kişilerin kredi notunu sorgulayabilecekleri bir site olup, kimlik bilgileri ile ücretsiz kayıt olduktan sonra findeks kredi notu sorgulama yapılabilir.

TC kimlik no ve tanımlamış olduğunuz şifre ile giriş yaptıktan sonra, yapmak istediğiniz işleme ait ücret bedelini de ödedikten sonra işleminizi sonuçlandırabilirsiniz. Ödemelerinizi;

  • Paktimden Öde (1 Findeks Kredi Notu),
  • Bakiyemden Öde,
  • Banka-Kredi Kartı,
  • BKM Ekspress,
  • Garanti Pay,
  • Fast Pay

Üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu sorgulama ücreti KDV dahil 4.72TL dır.

Findeks notunu bankalar üzerinden TC kimlik no ile sorgulamak

[ads2] Bankalar üzerinden findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için ya size en yakın banka şubesine bizzat başvurmanız ya da çalıştığınız bankanın internet şubesine veya mobil şubesine giriş yaparak ilgili menüden, TC kimlik no ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Her bankanın sorgulama işlemi için uyguladığı ücret farklılık göstermektedir. Ancak asıl olan şudur ki, findeks.com üzerinden yapılacak sorgulama işlemi ücreti, diğer kanallar üzerinden yapılan findeks notu sorgulama ücretlerinden çok daha düşüktür. Bu nedenle maliyetleri göz önüne alarak işlemlerinizi Findeks üzerinden yapmanız daha yararlı olacaktır.

Findeks notunu SMS üzerinden TC kimlik no ile sorgulamak

Findeks kredi notunuzu sms ile de öğrenmeniz mümkün. Findeks notu sorgulama işlemlerinizi hem Turkcell hem de Türk Telekom hat sahipleri sms ile öğrenebilmektedir.

Turkcell ve Türk Telekom hat sahipleri, telefonlarının mesaj bölümünü açıp, TC kimlik numarası ve doğum yılını arada bir boşluk bırakarak 1122 ye ( Örneğin: 12345678912 1973) şeklinde göndermeleri gerekmektedir. Bu sorgulama için her iki servis sağlayıcısı da faturaya KDV dahil 9 TL yansıtmaktadır.