Findeks Kredi Notu Öğrenme - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalar üzerinden yapılan kredi ve kredi kartı başvuruları, öncelikle kişilerin mevcut olan kredi notuna göre ön değerlendirmeye tabii tutulmakta daha sonra da diğer koşullar incelenmektedir.

Kredi ve kredi kartı başvurularında findeks kredi notunun önem kazanması ile birlikte başta bankalar olmak üzere kredi kullanmak isteyen kişiler de findeks kredi notu sorgulama servisini kullanmaya başlamıştır.

Bankalar, kredi ve kredi kartı başvurusu yapan kişilere ait kredi notu sorgulama işlemini kredi kayıt bürosuna bağlı ağ üzerinden direkt sorgulayabilmektedir. Başvuru yapacak kişiler ise birkaç yol izleyerek findeks kredi notunu öğrenebilirler.  Şimdi sırasıyla bunları inceleyelim.

Findeks.com üzerinden kredi notu öğrenme

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmek istiyor iseniz öncelikle findeks.com üzerinden ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra almak istediğiniz rapor türünü belirleyip sizden talep edilen ücretin ödemesini belirtilen ödeme şekillerinden birini seçerek tamamlamanız sonrasında kredi notunuzun yer aldığı rapor görüntülenecektir.
[ads2] Üye bankalar üzerinden kredi notu öğrenme

Findeks kredi notu öğrenme işlemlerini artık üye bankaların internet veya mobil şubeleri üzerinden de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu raporu alabileceğiniz bankalar arasında;

Akbank, AlBaraka, Burgan Bank, Denizbank, Finansbank, Halkbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Garanti, İngBank, Türkiye Finans yer almaktadır.

Bu bankaların internet ve mobil şubeleri üzerinden işlem yapabilmeniz için öncelikle o bankadaki hesabınızda almak istediğiniz rapor ücretini karşılayacak bakiyenin olması gerekmektedir. Eğer hesabınızda yeterli tutarda para mevcut değil ise öncelikle bakiyeyi tamamlamalı sonrasında da ilgili menülerden findeks kredi notu sorgulama işlemini yaparak raporunuzu almalısınız. Eğer herhangi bir bankada hesabınız mevcut değil ise o zaman da yukarıda ismi geçen bankalardan herhangi bir tanesine giderek findeks kredi notunu öğrenmek istediğinizi belirterek istediğiniz raporu alabilirsiniz.

Gsm operatörleri üzerinden kredi notu öğrenme

Findeks kredi notu öğrenme işlemleri artık gsm operatörleri üzerinden de yapılabilmektedir. Kredi notu sorgulama hizmeti veren gsm operatörleri üzerinden işlem yapabilmek için, kendi adınıza kayıtlı olan cep telefon numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemi telefonunuzun mesajlar bölümü kullanarak yapabilirsiniz.

Cep telefonu üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde, her gsm operatörü ayrı ayrı ücret tarifesi uygulamaktadır. Örneğin, Avea üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde vergiler dâhil 9 TL ücret alınmaktadır.