Başkasının Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Başkasının Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Başkasının Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Son zamanlarda kredi notu hakkında insanlarda ciddi merak ve bilinç oluşmaya başladı. Eskiden kredi çekerken bankaların yaptığı sorgulama şimdi findeks sayesinde daha da popular hale geldi ve insanlar kredi notlarını internetten sorgulayıp öğrenmeye başladılar.

Kendi notumuzu öğrenmenin yanı sıra istediğimiz birinin notunu öğrenmemiz mümkün mü? Evet mümkün, ancak tabiki öğrenmek istediğimiz kişinin izni dahilinde. Yani habersiz bir şekilde normal birey olarak bir başka bir kişinin kredi notunu öğrenemiyoruz. Öncelikle kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin TC Kimlik numarasını bilmemiz gerekiyor. TC Kimlik numarasını girdikten sonra eğer bankalar kayıtlı olan cep telefonuna sms onayı gelir bu onay sayesinde kredi notuna ve detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Başkasının kredi notunu öğrenmek ne işime yarar diyorsanız;

Örneğin evinizi kiraya vereceksiniz, kiracı olarak gelecek kişinin sicili hakkında fikir oluşturması açısından gayet güzel ve kullanılması faydalı bir olay olacaktır.

Peki ama başkasının findeks kredi notu nasıl sorgulanır?

Bu yazıda resimli olarak göstermeye çalışacağız.

Öncelikle Findeks üyeliğimizde www.findeks.com adresinden giriş yapmamız gerekiyor.

baskasinin-kredi-notu

Daha sonra Diğer Kişi Kredi Notu’na tıklıyoruz.

baskasinin-kredi-notunu-ogrenmek

 

Gelen ekranda sorgulamak istediğimiz kişinin TC Kimlik numarasını girmemiz gerekiyor. Kontrol et diyerek TC kimlik numarasının kontrolünü yapabiliriz.

Sayfanın altında ise ödeme ekranı mevcut.