Kredi veya Kredi Kartı Borcum Varken Yurt Dışına Çıkabilir Miyim - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kredi veya Kredi Kartı Borcum Varken Yurt Dışına Çıkabilir Miyim

Kredi veya Kredi Kartı Borcum Varken Yurt Dışına Çıkabilir Miyim

Gündelik yaşantımızda tahmin edemediğimiz olaylardan veya yaşadığımız çeşitli krizler yüzünden ekonomik olarak zor zamanlar geçirebiliyoruz. Ekonomik olarak yaşanan darboğazlar bazen bize gündelik hayatta sıkıntılar yaratibilmektedir.


Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar


Peki üzerimizde biriken borçlar varken yurt dışına çıkmak sorun yaratır mı?

Kredi veya kredi kartı yüzünden üzerimizde bankalara birikmiş çeşitli borçlar bulunabilir ancak Yurtdışına çıkmak istiyorsanız borcunuzun olması herhangi bir problem yaratmamaktadır. Yurtdışına yapılacak seyahatlerde konsolosluklardan talep edilen belgelerde bu tarz  bir bilgi bulunmamakta. Üzerinizde yurt dışı seyahat yasağı bulunmuyorsa kredi kartı borcunuz sorun teşkil etmemektdir. Standart borçlar yüzünden bu tarz kısıtlamalar getirilmemekte, eğer dava konusu olmuş yüklü miktarlarda borcunuz oluşmamaşsa üzerinize yurt dışına çıkış yasağı gelmesi gibi dir durum söz konusu olmamaktadır.

Ancak yine de ekstra bilgi olarak belirtmek gerekirse vize işlemleri sırasında finansal durumunuzu belgelemeniz istenecek, genellikle son 3 aylık hesap hareketleriniz, kart ekstreleriniz, ve bankadaki mevduatınızı eğer varsa üzerinize kayıtlı ev, arazi veya araç bilgileri istenecektir. Göstereceğiniz belgelerde gitmek istediğiniz ülkenin şartlarını karşılayacak kadar nakit para bulunuyorsa vize almanız için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Eğer gidilecek ülke vize istemiyorsa veya yeşil pasaport sahibi iseniz ve vize muafiyeti ile giriş yapabiliyorsanız herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

Gitmek istediğiniz ülkenin istediği şartları sağlıyorsanız bunun haricinde  üzerinizde çekilmiş bir kredi borcu veya kredi kartı borcunuzun olması yasal olarak herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Kendi ekonominize de dikkat ederek keyifli seyahatler dileriz.