Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Hangi gelir düzeyinde olursanız olun, herkesin ödemek zorunda olduğu fatura, kredi kartı, bireysel kredi veya düzenli ödeme talimatı olabilir. İşte bu gibi ödemelerde kurtarıcı rol oynayan kaynak kredi kartlarıdır.

Kredi kartı kullanımında iki tür faiz uygulanmaktadır. Alışveriş faizi ve Nakit Avans faizi…

Alışveriş tutarının kredi kartı ekstresine yansıdığı dönem içinde ödenmemesi, ya da kısmen ödenmesi sonrasında bir sonraki döneme aktarılan bakiyeye uygulanan faize alışveriş faizi denir. Nakit Avans faizi ise; nakit çekim işleminin yapıldığı günden, paranın yatırıldığı güne kadar kullanılan nakde işletilen faiz oranıdır. Nakit çekme işlemi sırasında ayrıca nakit çekim ücreti de alınmaktadır.

Her iki işlem için uygulanan faiz oranları aynı olsa da, faizin işlemeye başladığı gün ve ekstra yansıtılan ücretler nedeniyle kredi kartı kullanıcıları mümkün olduğu kadar kartlarını alışverişlerde kullanmaya gayret etmektedirler.

Bazı kart kullanıcıları ise, kredi kartlarındaki mevcut limitleri nakit ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmek için kullanır. Bu tip işlemleri gerçekleştirirken de mümkün olduğu kadar daha az faiz ve ücret ödemek isterler. İşte sizi nakit kullanmaktan veya çok faiz ödemekten kurtaracak birkaç yöntem:

kredi-kartini-nakite-cevirme-yontemleriDüzenli ödeme talimatlarını kredi kartından vermek; Kredi kartı kullanıcılarının çoğu tarafından uygulanan bir yöntemdir. Düzenli ödeme talimatlarında vadesiz hesaplar birincil hesap seçilirken, kredi kartı hesapları da ikincil hesap olarak seçilir. Bu gibi durumlarda vadesiz hesaptaki bakiyenin yeterli gelmemesi durumunda, ikinci alternatif hesap olan kredi kartı denenir ve limit yeterli ise ilgili ödeme kredi kartı limitinden gerçekleşir.

Düzenli ödeme talimatlarını kredi kartı hesap kesim tarihine göre ayarlamak; Bu yöntemi maalesef hepimiz uyguluyor ya da uygulamak zorunda kalıyoruz. Maaş gelirinin dışında herhangi bir geliri olmayan ve kimi zaman tüm ödemelerin yapılamayacağı anlaşıldığında başvurulan bir yöntemdir. Kredi kartı hesabınızın ekstresi kesildikten sonra minimum tutar yatırılır, sonraki gün internet bankacılığı ya da işlem merkezleri üzerinden ödemeler kredi kartı ile gerçekleştirilir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı üzerinden yapılan işlemleri taksitlendirme veya borç erteleme; Birçok kredi kartında taksitlendirme veya borç erteleme işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemlerin bazıları telefonla müşteri hizmetleri aracılığı ile bazıları da internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Her iki işlemin de kredi kartından nakit avans çekim işlemine göre bazı avantajları mevcuttur. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce, tüm işlemlerin size maliyetlerini not edip ondan sonra hangi işlemi yapacağınıza karar verir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Üye işyerinden alışveriş yaparak nakit çekmek; Bu tür işlemlere son zamanlarda sıkça başvurulmaktadır. Özellikle kuyumcular tarafından yapılan bu işlemde, ihtiyacınız olan tutar, komisyon ile birlikte kredi kartınızdan çekiliyor ve size nakit olarak ödeme yapılıyor. Bu işlemin yasal olup olmadığı tabi ki tartışılır. Bildiğiniz gibi kredi kartı ile yapılan tüm işlemlerin fişi ve faturası olmak zorunda. İşin kılıfına uydurulması için de sanırım faturaları da kesiliyordur.