Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim?

Bankaların başvuru kaynakları üzerinden kredi kartı başvurusu yapmanız sonrasında değerlendirilir ve 1-2 içinde onaylandıktan sonra size ulaştırılmak üzere adresinize kurye ile gönderilir. Özel kurye ile size teslim edilen zarfın içinde, mevcut değerlendirme sonrasında kartınıza tanımlanan kredi kartı limiti ve kartınızın hesap kesim tarihinin belirtildiği bilgilendirme mektubu, kredi kartı üyelik sözleşmesi ve kredi kartınız yer alır.

Kredi kartınızı teslim almanız sonrasında vakit kaybetmeden kredi kartı şifresini belirlemeniz gerekmektedir. Bu hem kart güvenliği için hem de kredi kartınızı kuryeden teslim aldığınızı teyit etmeniz için gereklidir.

Kredi kartı ve şifresinin kurye ile teslim edilmesi aşamasında geçmişte bir takım sorunlarla karşılaşılması sonrasında, günümüzde sadece kredi kartı gönderimine devam edilmiştir.  Şifre gönderimi hiçbir şekilde kart sahibinin adresine yapılmamaktadır.

[ads2] Kredi kartı şifresi hangi işlemlerde kullanılmaktadır?

Kredi kartı şifresi öncelikle kredi kartı ile yapılan alışverişler sırasında kullanılmaktadır. Fakat bunun yanında bazı güvenlik aşamalarını geçmek amacıyla da kart numarası ve şifresi istenmektedir. Eğer internet bankacılığı için de yeni başvuru yapacak iseniz mevcut olan bankamatik kartı veya kredi kartı numarası ve şifresi ile de işleminizi tamamlayabilmektesiniz.

Kredi kartı limitini nereden öğrenebilirim?

Kredi kartı şifresinin neden önemli olduğunu ve bu şifrenin kullanıldığı alanları biraz önce belirtmiştik. Bildiğiniz gibi kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılmaması ya da asgari ödemenin eksik yapılması, ödeme düzensizliği olarak kredi notunuza yansımaktadır. Bu olumsuzluk da kredi notunuzun düşmesine neden olur. Ödeme performansınızın olumsuz etkilenmemesi ve kredi notunuzun düşmemesi için aşağıda belirtilen kanallar üzerinden kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

  • Kredi kartı numarası ve şifresi ile birlikte telefon bankacılığı üzerinden,
  • Kredi kartınız ve şifre girişi ile ATM üzerinden,
  • Müşteri numarası ve güvenli şifre ile İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık ve Dijital bankacılık üzerinden,
  • Ya da kart numarası ve Nüfus cüzdanınız ile birlikte kredi kartınızı aldığınız bankaya ait herhangi bir şubedeki müşteri temsilcisinden kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

Tüm bunların dışında kredi kartı hesap kesim tarihi sonrasında hesap özetinizde de güncel olan kredi kartı limit ve borç bilgisi de yer almaktadır.