Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar – 2021 Güncel Liste - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar – 2021 Güncel Liste

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar – 2021 Güncel Liste

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar – 2021 Güncel Liste Şüphesiz her birey geçim düzenlerini gelir kaynakları ile sağlamaktadır. İnsanlar belli bir gelir düzeyine sahip olmaktadır ve günlük harcamalarını bu gelir miktarı sayesinde sağlamaktadır. Ancak bazı kişiler, özellikle sezonluk mesleklere sahip olan bireyler, yılın belli zamanlarında gelir imkanlarını kaybetmektedir.

Bunun yanı sıra gelire sahip olmayan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler geçimlerini bir şekilde sağlayabilmek adına nakit gelire ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç neticesinde çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır.

İşini kaybetmiş veya uzun süredir işsiz olan vatandaşlar geçimlerini devam ettirebilmek adına kredi alabilecekleri bankalara başvurmayı tercih etmektedir. Çoğu banka gelir belgesi şartı ile kredi vermeyi tercih ederken bazı bankalar gelir belgesiz kredi verme seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Bunun sonucunda da bu seçeneği sunan bankalar işi olmayan kişiler tarafından incelenmeye başlamaktadır. Aşağıdaki listede gelir belgesiz kredi veren bankalar listelenmiştir.

 1. Garanti Bankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Yapı Kredi Bankası
 4. Anadolu Bank
 5. Akbank
 6. Odeabank
 7. Burganbank
 8. Vakıflar Bankası
 9. Türkiye Ekonomi Bankası
 10. İş Bankası
 11. Şekerbank
 12. QNB Finansbank

Yukarıda yer alan listede çalışmayanlara kredi veren bankalar sıralanmıştır. İş sahibi olmayan ve nakit desteğe ihtiyaç duyan bireyler bu bankalar ile iletişime geçerek anlık nakit sıkıntılarını ortadan kaldırabilirler.

Gelir Belgesiz Verilen Kredi Kartlarından Kimler Yararlanabilir?

İnsanlar bazı sebeplere bağlı olarak işlerini bir dönem kaybedebilmekte veya kendi alanlarına göre uzun zamandır iş bulamayabilmektedir. Bunun sonucunda da günlük ve aylık ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaya başlamaktadırlar. İnsanlar aylık ve günlük masraflarını karşılayabilmek için nakit desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bazı bankalar kişilere gelir belgesiz kredi imkanı sunarak anlık nakit krizlerini çözmektedir. Bunun sonucunda da krediye ihtiyaç duyan kişiler gelir belgesiz verilen kredi kartlarından kimler yararlanabilir sorusunu incelemeye başlamaktadır.

Kredi başvurusu yapacağınız zaman dolduracağınız formda; öğrenci, emekli, ev hanımı gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerden hangisi size uyuyorsa onu işaretlemeniz gerekmektedir. Uzun zamandır işsizseniz bu durumu sizinle ilgilenebilecek bir yetkiliye bildirmenizde de fayda olacaktır. Çünkü bu durumda size verilecek olan kredinin limiti belirlenecektir. Çalışmayan veya uzun zamandır işsiz bireylere düşük limitli kredi kartları verilirken, öğrencilere 300-500 TL arasında limiti bulunan kredi kartları verilmektedir. Kredi kartı sahibi olduktan sonra herhangi bir iş yerinde çalışmaya başlarsanız bu durumu müşterisi olduğunuz bankaya bildirerek limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Aylık gelir düzeyiniz baz alınarak uygun limitler size sunulacaktır.

Çalışmayanlara Kredi Kartı İmkanları

İş sahibi olmayan bireylerin nakit sorunlarını çözmek adına tercih ettikleri yöntem kredi kartı kullanmaktır. İnsanlar pek çok banka hakkında araştırma yapmaktadır ancak çoğu banka belli bir gelir düzeyine sahip kişilere kredi imkanı tanımaktadır. Bu durumda da çalışmayanlara kredi imkanı tanıyan bankalar başlığı incelenmeye başlamaktadır.

Çalışmayan bireyler pek çok farklı yol kullanarak kredi başvurusu yapabilmektedir. Bunlardan ilki mal sahibi olmaktadır. Mal sahibi olan kişiler çalışmasalar dahi kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Çünkü bankalar bu sahip olunan mallardan elde edilen geliri göz önünde bulundurmaktadır. Kişinin bu mallardan elde ettiği gelire bağlı olarak pek çok kredi imkanı müşteriye sunulmaktadır. Bir diğeri ise ipotek sistemidir. İnsanlar kendi üzerlerine olan ev, araba gibi eşyalarına ipotek koydurarak da kredi başvurusu yapabilmektedir. Daha sonra kredi borçlarını ödedikten sonra ipotek tekrar kaldırılabilir. Sonuncu yöntem ise kredi başvurusunda bulunacak kişiler kendilerine kefil olacak bireylerden yardım isteyebilir. Kredi notu yüksek olan kişiler kredi başvurusu yapacak kişilere kefil olarak onların başvuru süreçlerini hızlandırabilirler.

Yukarıda yer alan imkanlar, çalışmayan kişilerin kredi başvurusunda bulunabilmesi için bankalar tarafından tanınmaktadır. Bu özelliklerden birisini seçerek de belli limitlerde kredi kartlarına sahip olabilirsiniz. Ancak kredi sürecinizin zedelenmemesi için de aylık ödemeniz gereken asgari tutarı ödemeyi de ihmal etmeyiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsanlar geçimlerini devam ettirebilmek adına işsiz kaldıkları dönemlerde bankaların kredi imkanlarından yararlanarak nakit destek almayı tercih etmektedir. Bazı imkanlar doğrultusunda elde edilecek bu kredi imkanı, ani olarak yaşanan nakit sıkıntılarını çözmek için tercih edilmektedir. Bu nedenle de gelir belgesiz kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusu kredi kartı başvurusu yapacak kişiler tarafından araştırılmaktadır.

İşsiz kaldığınız dönemlerde kredi imkanından yararlanmak için 2 türlü başvuru yapabilirsiniz. Bunlardan ilki ilgili bankanın şubesine giderek oradaki yetkililer ile birebir görüşme sağlayabilirsiniz. Bu seçenekte hem kredi başvurusu yapabilirsiniz hem de alacağınız krediler hakkında ve ödeme seçenekleri ile ilgili yetkililerden bilgi alabilirsiniz. Bankada çalışan kişiler başvuru yapabilmeniz için size bir başvuru formu verecektir. Burada yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Daha sonra kredi başvurusu yaptığınız banka sizi SMS yoluyla veya arayarak kredi sonucunuz hakkında bilgilendirecektir.

Tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise tercih etmek istediğiniz bankanın internet bankacılığı hizmetinden yararlanmaktır. Mobil bankacılıkta yer alan kredi başvurusu seçeneğine yönelerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bilginiz olarak T.C kimlik numaranızı ve güncel telefon numaranızı vermeniz yeterli olacaktır. Kredi sonucunuz ise yüz yüze görüşme sağladığınız yöntemdeki gibi SMS yolu ile size iletilecektir.