American Express Kart Nedir - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

American Express Kart Nedir

American Express Kart Nedir

American Express dünyanın en büyük kredi kartı şirketidir. Genelde Amex kısaltmasıyla bilinmektedir. Amerika kökenli bir şirkettir.

Türkiyede şu an American Express kredi kartı Garanti Bankası tarafından verilmektedir. Daha öncesinde ise Türkiyedeki isim hakları Akbank’ta bulunmaktaydı.

Amex kartlarından diğer klasik kredi kartlarına göre bazı özel avantajları bulunmakta. Özellikle de seyahat ve concierge olarak tabir ettiğimiz özel hizmetler alanında. Kişisel asistanınız sayesinde birçok isteğinizi gerçekleştirmeleri mümkün. Bir restorana rezervasyon yaptırmak istediğinizde oturmak istediğiniz spesifik yerden, özel yemek seçimlerinize kadar.

American Express Card(Yeşil Amex), American Express Gold card ve American Express Platinum Card olarak 3 farklı versiyonunu Türkiye’de bulmak mümkün.

 

Yıllık üyelik ücretleri ise 2015 yılı itibarıyla şu şekilde;

 

American Express CardAmerican Express Gold CardPlatinum Card
Üyelik Ücreti75 USD150 USD300 USD

Amex-nedir-logo

Ayrıca Selects indirimleri kapsamında bir çok lüks mekanda kart tipinize göre %10 ile %20 arasında değişen miktarlarda, ekstrenizden direkt düşecek şekilde indirim kazanmanız ve ekstra olarak Membership Rewards kazanmanız mümkün.

Kazandığınız Membership Rewards’leri seyahat hattında 2 kat değerli olarak kullanabiliyorsunuz bunun yanında online olarak bir çok ürün ve hizmet satın alımında da kullanmanız mümkün.

Bunun yanında tüm yeme-içme harcamalarında %5, tüm otel harcamalarında ise %3 indirim kazanıyorsunuz ve direkt ekstreye yansıyor.

 

American Express’e başvurmak istiyorsanız detaylara Garanti Bankasının sayfasından ulaşmanız ve kart başvurusu yapmanız mümkün, bunun dışında şube ve telefon bankacılığı kanallarını da kullanarak Amex başvurusu yapabilirsiniz.