En uygun fiyata araç sigortası yapan şirketler - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

En uygun fiyata araç sigortası yapan şirketler

En uygun fiyata araç sigortası yapan şirketler

Aracınızı koruma altına almak ve tam bir güvence sağlamak için mutlaka sigorta yaptırmanız gerekmektedir. En uygun fiyata araç sigortası yapan şirketlerle irtibata geçmeden önce hangi sigortayı yaptıracağınıza karar vermeniz gerekir.

Genellikle Trafik Sigortası ile Kasko Sigortası karıştırılmaktadır. Trafik Sigortası, karşı tarafın uğrayacağı zararları karşılayan zorunlu bir sigortadır. Kasko Sigortası ise hem karşı tarafın hem de sizin zararınızı karşılayan isteğe bağlı bir sigortadır. Her iki poliçede de ek klozlarla teminatınızı arttırabilirsiniz.

Serbest prim belirleme sistemine geçilmeden önce devlet tarafından belirlenmiş üst limitler mevcuttu. Fakat kişilerin Trafik Kazası Tespit Tutanağı tutabilmelerinden sonra sigorta şirketlerinin ödemelerinde artmalar görüldü ve bu sisteme geçildi. Bu sisteme göre de sigorta şirketleri iyi şoföre düşük, kötü şoföre yüksek prim çıkarmayı hedefledi.

Sigorta şirketlerinin risk algılamalarının farklı olmasından dolayı da sigorta primi tekliflerinde farklılıklar görülmeye başlandı. İşte bu nedenle en uygun fiyata araç sigortası yaptırmak için, birçok sigorta şirketinden teklif almak ve tüm bu teklifleri karşılaştırarak sizin için en iyisini belirlemeniz gerekecektir.

Aracınız için en uygun teklifi nereden bulabilirsiniz?

Hem Trafik Sigortası hem de Kasko Sigortası için sigorta acentelerinden veya internet siteleri üzerinden teklif alabilmeniz mümkün. Özellikle Trafik Sigortası yaptırırken sigorta şirketinin ismine değil size vermiş olduğu teklife dikkat etmelisiniz. Çünkü Trafik Sigortasında teminat tutarları devlet tarafından belirlenir.

Acentelerden teklif alırken nelere dikkat edilmelidir?

Acentelerden teklif alırken;

  • Hangi sigorta şirketleri ile çalıştığı öğrenilmeli ve çalışmadığı sigorta şirketinden de ayrıca teklif alınmalıdır.
  • Acentenizden aldığınız en düşük teklifi, farklı acentelerden aldığınız tekliflerle karşılaştırın. Bunu yapmamızdaki asıl amaç, fiyat aldığınız acentenin sizi en düşük teklife mi yoksa kendisine en iyi primi veren sigorta şirketine mi yönlendirip yönlendirmediğini anlamaktır.

İnternet siteleri üzerinden teklif alırken nelere dikkat edilmelidir?

İnternet siteleri de acenteler ile aynı mantıkta çalışır. Fakat bu sitelerin sigorta şirketi havuzları daha geniştir. Her sigorta şirketi ile anlaşması olmadığını düşünürsek farklı sitelerden teklif alınması ve karşılaştırma yapılması sizin en uygun fiyata ulaşmanızı sağlayacaktır.

Araç sigortası yaptırırken indirim alabilir miyim?

[ads2] Araç sigortası yaptırmak istediğinizde hem acentelerden hem de internet siteleri üzerinden indirimli teklif almanız mümkündür.

Eğer zorunlu trafik sigortası için teklif almak istiyorsanız öncelikle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sitesindeki Trafik Sigortası Teklifi Al uygulaması ile 29 şirketten trafik sigortası ile ilgili teklifleri alabilirsiniz.

Bunun dışında kasko sigortası poliçesinde indirim alabilmek için her sigorta şirketinin farklı araç ve modelde, mevcut hasar ve hasarsızlık durumları da göz önüne alınarak avantajlı teklifler sunduğunu unutmayın.