Online MTV Ödemesi Alan Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Online MTV Ödemesi Alan Bankalar

Online MTV Ödemesi Alan Bankalar

Motorlu taşıtlar vergisi olan MTV’yi tek kanaldan ödemek zorunda değilsiniz. Günümüzde birçok işimizi internet üzerinden hızlı ve sorunsuzca hallettiğimiz gibi MTV ödemelerini de hızlı ve güvenli şekilde internet üzerinden yapabiliriz.

Devletin yetkilendirmesiyle bankalar MTV ödemelerine aracılık etmektedir.

 

Neden Online MTV Ödemesi?

Evinizden çıkmadan, işinizi bırakmadan, vakit kaybetmeden ödeme imkanına kavuşmuş oluyorsunuz. Bunun yanında bankaların sunduğu çeşitli avantajlar da olabiliyor. MTV ödemelerinize 3 taksit ayrıcalığı vb gibi.

MTV Ödemesini hangi bankalar alıyor?

MTV ödemesi için yetkili belirli bankalar vardır, bankaların büyük çoğunluğunun yetkisi olması ragmen yetki almamış bankalar da bulunmakta. Yetkili bankaların listesi İnternet Vergi Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yayınlanmaktadır.

(http://www.ivdb.gov.tr/pratik/bankalar.htm) adresinden bankaların Taşıtlar Vergisi, Tapu ve Kadastro Harçları, Noter Harçları, Özel Tüketim Vergisi Tahsilatı, Sürücü Belgesi, Sınav Harçları, Yurtdışına Çıkış Harç Pulu vePasaport Harçları tahsilat yetkilerini güncel olarak görüntüleyebilirsiniz.

online-mtv-nasil-odenir

Bu arada önemli bir not olarak da belirtmekte fayda var, Vadesi geçmiş dönemlere ait vergiler ancak Vergi Dairelerine ödenebilir.

 

Bunun yanında kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (www.gib.gov.tr) internet sayfasından da ödemek mümkündür.

 

Lütfen MTV ödemelerini yaparken bu adreslerden yaptığınıza dikkat edin, Gelir İdaresi’ni taklit eden bazı dolandırıcılar geçmişte vatandaşları mağdur etmiştir.

YORUMLAR YAZ
  • 2021 Vergi Zamları – Kredi Mühendisi – Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri3 ay önce
  • […] güncellemeler olmuştur. Bilineceği üzere her sene yeniden revize edilen rakamlar doğrultusunda MTV oranları her yılın ilk ayında yeniden güncellenmektedir. Bu konuda temel belirleyici yaşanan enflasyon […]