Paragaranti Nedir & Nasıl Kullanılır? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Paragaranti Nedir & Nasıl Kullanılır?

Paragaranti Nedir & Nasıl Kullanılır?

Paragaranti, Garanti Bankasının yatırım müşterilerine yönelik hisse senedi, yatırım fonu, bono-eurobond işlemlerinin yapıldığı ve bu yatırım araçları ile bilgilerin paylaşıldığı hizmettir.

Paragaranti üzerinden nasıl işlem yapabilirim?

Paragaranti üzerinden işlem yapabilmek için Garanti Bankası müşterisi olmanız yeterlidir. Eğer banka müşterisi değilseniz en yakın Garanti Bankası şubesine gidip bir hesap açtırabilir ya da paragaranti.com üzerindeki online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra kurye ile size getirilen başvuru formu ve sözleşmeyi de imzaladıktan sonra kimlik fotokopiniz ile birlikte en yakın Garanti Şubesine teslim edebilirsiniz. Formun ulaştırılmasından sonra form üzerinde belirtilen telefon numaralarından veya 444 0 333 nolu telefonda Sesli Yanıt Sistemi üzerinden şifrenizi alıp, işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Paragaranti müşterisine sunulan avantajlar nelerdir?

Paragaranti üzerinden tüm yatırım işlemleriniz yanında, bankacılık işlemlerinizi de sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanında e-trader veri izleme ekranında borsayı takip edebilir ve işlemlerinizi anında gerçekleştirebilir ya da hesabınızdaki diğer yatırım ürünlerinin değişim oranlarını takip edebilir ve gerekirse diğer yatırım araçları arasında değişim yapabilirsiniz.

Paragaranti üzerinden hangi bilgilere ulaşabilirim?

Paragaranti, hem piyasalar hem de yatırım araçları hakkında bilgi alabileceğiniz bir sitedir. Burada;

  • İç ve dış piyasalar hakkındaki anlık değişimleri,
  • Genel piyasa yorumlarını,
  • Mali gündemi,
  • Yatırım araçlarındaki vergilendirmenin nasıl olduğunu,
  • Araştırma ve raporları,
  • Finans Okulu sayfasında, bilmediğiniz terimlerin anlamlarını ve sorulara verilen yanıtları,
  • Anlık veri izleme ekranında piyasadaki değişimleri,
  • Hisse senedi, yatırım fonu, döviz piyasası, repo-bono piyasası

İle ilgili tüm verilere ulaşabilirsiniz.

Paragaranti üzerinden yapılan işlemlerde masraf alınır mı?

[ads2] Paragaranti üzerinden yapacağınız yatırım işlemlerinde, imzalamış olduğunuz sözleşmede de belirtilen ve tercih edeceğiniz yatırım aracına ve portföy hacminize bağlı olarak değişen oranlarda komisyon öderseniz. Bu komisyon oranları hakkında detaylı bilgiyi portföy danışmanınızdan veya 444 0 333 Alo Garanti Destek hattından öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankasının Paragaranti hizmeti ile, yatırım araçlarını daha yakından tanıyabilir, piyasadaki gelişmelere bağlı olarak sizin için en karlı yatırım aracını tercih ederek paranızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, ne kadar risk alabileceğinizdir. Tercih edeceğiniz ürünlerin bazıları anlık olarak kârlı görülebileceği gibi piyasadaki ani bir haberle zarara geçmenizi de sağlayabilir. Bu nedenle risk dağılımınızı çok iyi yapmanız gerekir. İşte bu aşamada isterseniz yatırım danışmanlarından görüş alabilirsiniz.