Ekonomi - Kredi Mühendisi

Ekonomi
Evde Bakım Maaşına Kredi Alabilir miyim?
Bakım maaşı alanlar kredi çekebilir mi 2020 birçok insan tarafından 2020 yılında sorulan sorulardan bir tanesi idi. Bu sorular, aslında her yıl birçok insan tarafından sorulmakta ve soruların cevabı merak edilmektedir. Pek çok kişi, bakıma muhtaç olan yakınlarına evlerinde bakmakta ve bu nedenle bakım parası almaktadır. Evde bakım maaşı başlığı altında devlet tarafından vatandaşlara verilen para, birçok insanın ekonomik anlamda yükünü hafifletmektedir. Çünkü bakıma ihtiyacı olan kişilerin bakım masrafları oldukça
Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı? Neden Arttırır?
TCMB, elinde bulunan faiz kozunu kullanarak enflasyonu indirme yönünde adımlar atmaya devam ediyor. Merkez Bankası, özellikle Naci Ağbal'ın koltuğa geçmesi ile birlikte faiz artışına öncelik vermeye devam ediyor. Merkez Bankası'nın kararları üzerine son zamanlarda eğilim göstermekte olan kredi mühendisi ile bilgilenmeye devam edebilirsiniz. TCMB'nin kararlarının kredi faizleri üzerinde de ne kadar etkili olacağını önceden yazdığımız yazılar üzerinde belirtmiştik. "Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı?" sorusu konusunda aklınızda bulunan bütün bilinmezleri
Bireysel Emeklilik mi Faiz (vadeli hesap) mı?
Bireysel Emeklilik mi Faiz (Vadeli Hesap) mi sorusuna yanıt bulabilmek için öncelikle Bireysel Emeklilik Sisteminin ne olduğuna (daha&helliip;)
KOSGEB Hibe Kredi ve Destekleri
Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi ve birbirleri ile rekabete girebilmeleri için KOSGEB tarafından bir takım destek programları uygulamaya (daha&helliip;)
Evlenene 5 Bin TL Evlenme Yardımı
Geçtiğimiz senelerde görüşmeleri yapılan devlet destekleri, 2015 yılı içinde hızla devreye sokuldu. 2015 yılı devlet yardımları açısından çok verimli bir yıl oldu (daha&helliip;)
2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?
2015 yılının sonlarının yaklaştığı şu son günlerde, 1 Kasım seçimlerinde çıkan tek partili sonuç, tüm piyasalar açısından olumlu karşılanırken, (daha&helliip;)
Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Maliyeti Ne Kadar?
Şahıs şirketi, bireyin tek başına kuruluşunu gerçekleştirebildiği sorumluluk payı da diğer şirket türlerine göre farklılık gösteren bir şirket türüdür. Aslında kelime (daha&helliip;)
Daha Fazla İçerik Yükle