Ekonomi
Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı? Neden Arttırır?
TCMB, elinde bulunan faiz kozunu kullanarak enflasyonu indirme yönünde adımlar atmaya devam ediyor. Merkez Bankası, özellikle Naci Ağbal'ın koltuğa geçmesi ile birlikte faiz artışına öncelik vermeye devam ediyor. Merkez Bankası'nın kararları üzerine son zamanlarda eğilim göstermekte olan kredi mühendisi ile bilgilenmeye devam edebilirsiniz. TCMB'nin kararlarının kredi faizleri üzerinde de ne kadar etkili olacağını önceden yazdığımız yazılar üzerinde belirtmiştik. "Merkez Bankası Neden Faizi Arttırdı?" sorusu konusunda aklınızda bulunan bütün bilinmezleri
Bireysel Emeklilik mi Faiz (vadeli hesap) mı?
Bireysel Emeklilik mi Faiz (Vadeli Hesap) mi sorusuna yanıt bulabilmek için öncelikle Bireysel Emeklilik Sisteminin ne olduğuna (daha&helliip;)
KOSGEB Hibe Kredi ve Destekleri
Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi ve birbirleri ile rekabete girebilmeleri için KOSGEB tarafından bir takım destek programları uygulamaya (daha&helliip;)
Evlenene 5 Bin TL Evlenme Yardımı
Geçtiğimiz senelerde görüşmeleri yapılan devlet destekleri, 2015 yılı içinde hızla devreye sokuldu. 2015 yılı devlet yardımları açısından çok verimli bir yıl oldu (daha&helliip;)
2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?
2015 yılının sonlarının yaklaştığı şu son günlerde, 1 Kasım seçimlerinde çıkan tek partili sonuç, tüm piyasalar açısından olumlu karşılanırken, (daha&helliip;)
Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Maliyeti Ne Kadar?
Şahıs şirketi, bireyin tek başına kuruluşunu gerçekleştirebildiği sorumluluk payı da diğer şirket türlerine göre farklılık gösteren bir şirket türüdür. Aslında kelime (daha&helliip;)
Daha Fazla İçerik Yükle