Ön Onaysız (Kesin) Kredi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Ön Onaysız (Kesin) Kredi Veren Bankalar

Ön Onaysız (Kesin) Kredi Veren Bankalar

Bankalara yapacağınız kredi başvurularının hızlı ve evraksız olarak sonuçlanması sonrasında ön onaysız kredi kullanmış olursunuz.

Ön onaysız kredi çekebilmek için, öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bankalarla olan çalışmanızın düzenli olması, kredi ve kredi kartı ödemelerinizde sorun olmaması, kredi notunuzun yükselmesini sağlayan faktörler arasında ilk sırayı alır.

Ön onay almadan anında kredi almak için başvurularınızı internet, telefon ve mobil bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden yapılan kredi başvurularının sorunsuz bir şekilde onaylanması için, kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer ödemelerinizde düzensizlik var ise, bu düzensizlik kredi notunuza olumsuz olarak yansımıştır. Bu da findeks notunun düşmesi anlamına gelir. Ayrıca, tüm kanallar üzerinden yaptığınız her başvuru kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle notunuzun düşük olduğunu biliyorsanız lütfen başvurularınızı yenilemeyin.

Kesin onaylı kredi başvurusu yaparken özellikle sürekli çalıştığınız ya da maaş aldığınız bankayı tercih etmelisiniz. Yani bu bankaları ön onaysız kesin kredi veren bankalar olarak adlandırabiliriz. Bu bankalardan kredi çekmek aslında çok kolay. Kredi notunuz yüksek ve geliriniz iyi ise bu bankalarda dahil olmak üzere tüm kamu ve özel bankalardan rahatlıkla ön onaysız kredi çekme işlemi yapabilirsiniz.

Kesin kredi veren bankalar demek, herkese kredi veren bankalar demek değildir. Bu bankalarda da uygulanan prosedür aynıdır. Tüm bankalara yapacağınız kredi başvurularının hızlı ve sorunsuz bir şekilde onaylanmasını sağlayan tek unsur kredi notudur. Yüksek kredi notu bankaların kapılarını açarken, düşük kredi notu da banka kapılarını yüzünüze kapatır.

[ads2] Ön onaysız (kesin) kredi veren bankalara yapmış olduğunuz başvurular bazı durumlarda onaylanmayabilir ya da onaylanması ek koşullara bağlanır. Bunun birkaç nedeni olabilir. Örneğin; gelir belgeniz veya kimlik bilgileriniz güncel değildir ya da kredi notunuz belirlenmiş olan limitlerin altında kalmış olabilir ya da güncel geliriniz, talep ettiğiniz kredi limitini ve mevcut olan riski karşılayacak durumda değildir.

İşte bu gibi durumlarda bankalar krediyi onaylayabilmek için bir takım teminatlar isterler. Bu teminatlar arasında;

  • Kefil,
  • Ek gelir,
  • İpotek veya rehin yer almaktadır.

Talep ettiğiniz kredi türüne bağlı olarak bankanın isteyeceği teminat koşullarını sağladığınız takdirde kredi başvurunuzun sonucu olumlu olacaktır.