Kredi Notu Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Kredi Notu Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bankaların ve finans kuruluşlarının özellikle de kredili ürün ve hizmetlerinden yararlanırken, firmaların aradığı belirli kriterlerin sağlanması gerekmektedir. Bankalar müşterilere kredi sağlarken bu işi ticari olarak gerçekleştirmektedir, dolayısıyla kar beklentisiyle hareket edilmektedir. Kar beklentisi karşılığında bankalar risk almaktadır.

Bankalar ve finans kuruluşları kredi kartı ve kredi ürünlerini sunarken karşısında kişi hakkında da belirli kriterlere göre kararlar almakta, buna uygun olarak farklı teklifler yapabilmekte ya da müşterinin profiline göre çalışmak istemeyebilmektedir.


→ Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

→ Mikro Kredi Veren Bankalar


kredi-notuna-bakmadan-kredi-veren-banakalarDaha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz Findeks kredi notu ya da banka kredi notu olarak adlandırdığımız kredi puanı bankaların müşteri değerlendirmesi yaparken kullandığı, etkisi en yüksek sayılabilecek bir değerlendirme kritedir. Eğer kredi notumuz belirli bir seviyenin üzerinde ise, bu bir anlamda bizim daha önceki işlemlerimizde herhangi bir risk yaratmadığımız, kredileri ve kredi kartlarını zamanında ödediğimize işaret etmekte, karşımızda kuruluşa  güven vermektedir. Dolayısıyla da işlemlerimizi rahat bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Kredi skoru finansal sicil açısından oldukça kritik bir durumda olduğu için bankalar açısından bunu göz önüne almayan banka yoktur dememiz yanlış olacaktır.

Buna karşın bankaların düzenlediği kampanyalarla veya yıllık olarak tutturmak istediği hedefler olduğu takdirde, oluşturduğu özel programlarla daha esnek bir  biçimde kredi çekme şansı bulunabilir. Bu gibi durumlar sonucunda kredi puanınıza bakılmaksızın belirli miktarlarda kredi alabilme imkanınız olacaktır. Tabii ki bu şekilde alacağınız kredi miktarları çok yüksek seviyelere ulaşamayacaktır. Yazı içerisinde belirttiğimiz üzere riskli bir bölgede bulunmanız, bankaların risk miktarını arttırmaktadır. Kredi notu puanına bakmadan kredi veren bankalar dışında teminat ve kefil ile de kredi işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Kredi notunuz, siciliniz kötüyken kredi çekmenizin diğer yolu bankalara teminat göstermektedir. Böylelikle bankaların sizden parayı tahsil etme riski ortadan kalkmakta, kredi işlemleriniz olumlu olarak sonuçlanabilmektedir. Tabii ki bunun için bankaya gösterebileceğiniz bir mal varlığınız veya kefil olarak gösterebileceğiniz uygun kişiler bulmanız gerekecektir.

Faiz oranı biraz daha yüksek olan nakit avans gibi yöntemlerle de yüksek olmayan meblalarda kredi çekmeniz de olası. TEB’den faizsiz, masrafsız 1000TL Hesabınızda gibi fırsatlarla ufak miktarlardaki nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.