Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Nakit işlemlerini bankalar üzerinden gerçekleştirmek zorunda olan kişilerin en büyük sorunu işlem masrafı ödemeleridir.

Yaptığınız bankacılık işlemlerinin sıklığına bağlı olarak, yaptığınız her işlem için her defasında masraf ödemek zorunda kalırsınız. Bu işlemlerin bazıları için minimum alınması gereken ücreti, kimi zaman da işlem tutarına bağlı olarak artan oranda komisyon ilavesi ile işlem masrafı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ödemek zorunda kaldığınız bu ücret ve komisyonları topladığınız zaman ciddi tutarların çıktığını göreceksiniz. İşte tüm bu işlem masraflarının ve hesap işletim ücretlerinin sizden tahsil edilmemesi için ne yapabilirsiniz?

Öncelikle hesap işletim ücreti almayan bankaları inceleyelim.

Finansbank Enpara

Enpara, Finansbank’ın dijital bankacılık hizmetidir. Enpara üzerinden gerçekleştirilen havale, eft işlemleri için ücret ödemediğiniz gibi, vadesiz hesaplarınıza da hiçbir şekilde hesap işletim ücreti yansımaz.

Kuveyt Türk “Senin Bankan”

Kuveyt Türk Senin Bankan incelemesi.

Kuveyt Türk Senin Bankan üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde havale ve EFT ücreti tahsil edilmediği gibi, vadesiz hesaplarına da hesap işletim ücreti yansıtmamaktadır. Ayrıca Senin Bankan haricindeki mevcut şubelerinde hesabı bulunan kişilerden de hesap işletim ücreti almamaktadır.

[ads2] Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Nuvo üzerinden yapılan Havale ve EFT işlemlerinde masraf alınmamaktadır. Bunun dışında vadesiz hesaplara da hesap işletim ücreti yansıltılmaz.

Albaraka Türk Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası, aldığı bir karar ile mevcut olan hiçbir müşterisinden hesap işletim ücreti tahsil etmemekle birlikte, EFT ve havale işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirmektedir.

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası da müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.

Tüm bu bankaların dışında diğer bankalar da, müşterilerinden hesap işletim ücreti, havale-eft masrafı almamak için bir takım işlemlerin yapılmasını istemektedir. Bu işlemler arasında şunlar yer alır:

  • Fatura ödeme talimatı vermek,
  • Kredi kartı almak,
  • Emekli maaşını bankaya taşımak,
  • Belirli işlemleri düzenli yapmak zorunda olduğunuz bankacılık paketlerinden herhangi bir tanesini satın almak gibi…

Her ne kadar bazı işlem masrafları ve üyelik bedellerinin, son düzenlenmiş tüketici kanununa göre alınmaması gerektiği ifade edilse de, bankalar da yapılan bu işlemlerden elde edilen komisyon ve faizlerden kar elde etmektedir.