Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurularının çeşitli kanallar üzerinden yapılması, işlemlerin hızlı sonuçlanmasını sağlar. Şuan kullanılmakta olan Findeks Uygulaması sayesinde, bankalar ile kredi çalışması olan tüm kişilere ait kredi geçmişi, bu sistem üzerinden detaylı olarak takip edilebilmektedir.

Bireysel olarak kullanılan kredi, kredi kartı ve kredili hesapların ödeme performansı; kişilerin gelir durumu, kişisel bilgileri, sahip oldukları araç ve gayrimenkuller ya da bankalardaki birikimler, kredi notunun belirlenmesinde önemli birer etkendir.

Bankalar, tüm bilgilerin yanında SGK bilgilerinizi de görebilmektedir. Bu nedenle bankalardan kredi başvurusu yapmanız gerektiğinde sadece nüfus cüzdanınızı ve adres tespiti için adınıza düzenlenmiş bir faturayı götürmeniz yeterlidir. Eğer başvuru yaptığınız banka ile çalışmaya devam ediyor iseniz, ilk hesap açılışı sırasında tüm bu belgelerin bir örneği, hesap sözleşmeniz ekinde bulunduğu için, kredinin kullandırımı sırasında sizden hiçbir evrak istemeyeceklerdir.


→ Senetle Para Veren Kuyumcular

→ Mikro Kredi Veren Bankalar


Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir?

Öncelikle şu detayı yeniden belirtmek isteriz. Gelir belgesiz kredi başvurusu ile anlatılmak istenen herhangi bir gelire sahip olmamak değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bankalar mevcut olan sgk bilginizi kontrol edebilmektedir. Yani, asgari 6 ay öncesinden başlayan bir sigortalılık durumunuz söz konusu değil ise bu tür kredilere başvurmanız sonucunda olumlu bir yanıt alamayacaksınız.

Diyelim ki, internet üzerinden veya cep sms ile başvuru yaptınız ve ön onay aldınız. Kredinin kullandırımı sırasında, ilgili personel sgk ekranından bilgilerinizi mutlaka kontrol etmektedir. Burada sigortalılık durumunun olmadığını gördüğünde işlemi iptal edecektir. Ancak ücretli çalışan değil de, kira geliri veya mevduat geliri olan birisi iseniz evraklarınızı teslim ettiğinizde kredi kullandırım işlemi tamamlanarak ödeme yapılacaktır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalardan bazıları aşağıda sıralanmıştır. Belirttiğimiz bankalara, yukarıda yer alan koşulları da dikkate alarak başvurularınızı şube, internet ve sms ile yapabilirsiniz.

  • Akbank Direkt Kredi

Akbank Direkt kredi başvurusu internet üzerinden yapılmakta olup sadece Akbank müşterisi olan TC vatandaşlarına verilebilmektedir. Akbank Direkt Kredi ile 36 ay vade ve maksimum 15.000 TL sına kadar kredi kullanılabilir.

  • Uygun faizli Web’de kredi

Denizbank Web’de kredi başvurusu yapabilmek için sadece TC kimlik numaranıza ve cep telefonunuza ihtiyacınız var. Denizbank internet sitesi üzerinden yapacağınız başvuru sırasında sizden istenilen bilgileri girip onaya gönderiyorsunuz. Çok kısa bir süre içinde alacağınız yanıt sonrasında da nüfus cüzdanınız ile birlikte şubeye gitmeniz yeterli. Kredi kullandırımı sırasında kredi tahsis ücreti ödememek için bu testi tamamlayabilirsiniz. Denizbank Web’de kredide üst limit 55.000 TL olup maksimum vade 36 aydır.

  • Garanti İlk Kredim.

Garanti bankasına ilk kez kredi başvurusu yapacak olan kişiler için düzenlenmiş özel indirim uygulanmakta olan bir kredi kampanyasıdır. Kredi vadesi 36 ay, alt limiti ise 15.000 TL olup, kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Sadece internet üzerinden yapılan başvurularda gelir belgesi alınmamaktadır. Şubeden yapılan başvurularda resmi gelir belgesi ve kimlik ibraz edilmelidir.

  • İng Bank Mini Kredi

İng Bank Mini Kredi başvurusunu internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu kredi, adından da anlaşılacağı gibi 3.000 TL ve 36 ay vadeye kadar talep edilebilir. Faiz oranı %2,02 olup, anaparanın %0,5 i oranında kredi tahsis ücreti kesilmektedir.