Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama & Öğrenme - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama & Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama & Öğrenme

Bankacılık işlemlerinin internet ve mobil bankacılık aracılığıyla yapılması, birçok kişinin işlemlerinin daha hızlı sonuçlanmasını sağladı. Bankaların teknolojik gelişmeler ışığında kendilerini yenilemeleri, hem şubelerde müşteri yığılmalarını engelledi hem de müşterilerinin zamandan tasarruf etmelerini sağladı.

Bankaların mevcut müşterilerine sunmuş oldukları hizmetler arasında yer alan kredi başvurusu, bildiğiniz gibi internet ve mobil bankacılığı üzerinden de hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Garanti Bankası da müşterilerine bu tür kolaylıklar sağlamaktadır.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu ‘nu bu tür kanallar üzerinden yaptığınız zaman sizden gerekli bilgileri ister ve çok kısa bir süre sonra da cep telefonunuza başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz yanıt gönderir. Peki Garanti Bankası Kredi Değerlendirme İşlemlerini nasıl bu kadar kısa bir sürede sonuçlandırabilmektedir?

Kredi Kayıt Bürosu Kredi Notu uygulamasının devreye girmesi ile birlikte, bankalar ile çalışma içinde olan herkesin TC kimlik numarası bazında ödeme performansları incelenmiş ve zaman içinde bunlar yenilenerek güncellenmiş. İşte elde edilen tüm bu bilgiler tek tek puanlanarak kişin kredi puanının oluşmasını sağlamış. Oluşan bu puan, Kredi Kayıt Bürosu üzerinden banka personeli tarafından görüntülenmekte idi. Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren Findeks sayesinde artık bireyler de kendi findeks puanlarını belirli bir ücret karşılığında öğrenmeye başladı.

[ads]

Kredi notu sorgulama işlemleri artık belirli bankaların internet şubeleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bu bankalar arasında Garanti Bankası da yer almaktadır. Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama işlemlerini hem şubeden hem de internet bankacılığı hesabınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Şube aracılığı ile işlem yapmak için banka müşterisi olmanız gerekmemektedir. Herhangi bir şubeye giderek Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile işlem yapmak için öncelikle şifreniz ile İnternet Bankacılığı hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra Başvurular sayfasındaki KKB Raporlar bölümünü seçerek ekranda yer alan talimatları yerine getirip Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.

Buradan almış olduğunuz raporlar, 6 aylık dönemler halinde alınabilmektedir. Bu raporlarda; mevcut borç durumunuzu, kredi ve kredi limitlerini ve risk durumlarını, ödeme performansınızın nasıl olduğunu görebilirsiniz.