Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi alabilmenin ilk koşulu, aylık gelirinizi belgeleyebilmektir. Bir kişinin gelir belgesi getirebilmesi için, herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışması ya da vergi levhasını getirmesi gerekmektedir. Fakat çoğu ev hanımının resmi bir gelir belgesi mevcut değildir.

Özellikle bazı ev hanımları evde yaptıkları küçük işler için belirli bir ücret almaktadır ancak aldıkları bu ücretler elden ödendiği için, gelirlerini ispatlayamazlar. Eğer bu tür kazançları makbuz karşılığı ya da banka havalesi şeklinde alırlar ise, başvuru yaptıkları bankanın kredi politikaları doğrultusunda ihtiyaçları olan nakit krediyi kullanabilirler.


→ Mikro Kredi Veren Bankalar

→ 2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?


Ev hanımlarının kredi başvurularını, özellikle şubeler aracılığıyla yapması kendileri açısından daha olumlu sonuçlanacaktır. Bildiğiniz gibi, tüm bankaların bireysel kredi ürünlerine internet üzerinden ya da sms aracılığı ile başvuru yapılabiliyor. Ancak bu tür kanallar üzerinden kredi başvurusu yapıldığında olumsuz sonuçlanacaktır.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların çoğu, mevcut kredi politikalarına bağlı olarak resmi gelir belgesinde ısrar edebilir. Bu durumda elinizde resmi bir maaş yazısı ya da maaş bordrosu, kira geliri için kira kontratı, faiz geliri için hesap cüzdanı, emekli maaş geliri için emekli kimliği ve emekli cüzdanlarını teslim edebilirler. Eğer geliriniz düşük ise üzerinize kayıtlı gayrimenkul için tapu, otomobil için de ruhsat fotokopilerini de teslim edebilirsiniz.

Eğer şahsen başvuru yapacağınız zaman sorun yaşayacağınızı düşünüyor iseniz, eşinizin gelirini belgeleyerek yani size kefil olmasını sağlayarak da kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Eşinizin kredi notu düşük değil ise büyük bir ihtimalle sorunsuz olarak ihtiyacınız olan krediyi kullanabileceksiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, talep edilen kredi tutarına bağlı olarak teminat karşılığı da kredi kullandırmaktadır. Sahip olduğunuz gayrimenkule ait tapu fotokopisini teslim etmeniz durumunda, eksper gönderilir ve ekspertiz değeri belirlenir. Genellikle belirlenen ekspertiz değerinin %50 si oranında da nakit kredi kullandırımı yapılır.

Sonuç olarak; birçok bankadan sadece kimlik fotokopisi ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Gelir belgesiz yapılan bireysel kredi başvuruları, kredi puan durumuna göre onaylanmaktadır. Geliri olmayan ya da belgeleyemeyen ve hiçbir bankanın mevduat, kredi veya kredi kartı gibi ürünlerini kullanmamış kişilerin kredi notu oluşmayacağından kredi kullanmaları da imkansızdır.