En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Son yıllarda yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle bireyler artık tek bir kart ile maalesef yetinememekte daha doğrusu tek bir kart ile aile bütçesini döndürememektedir. Özellikle yeni evli iki kişilik bir ailede her iki taraf çalışsa dahi elde edilen kazanç, mevcut ödeme ve masrafları karşılamaz. Bu nedenle de kişiler birden fazla kredi kartına ihtiyaç duyar.

Kredi kartı kullanıcıları hem geçmişte yaşamış oldukları sorunlar hem de mevcut değerlendirme kriterlerinin değişmesi nedeniyle sadece gelirleri doğrultusunda kredi kartı sahibi olabilmektedir. Kredi kartı kullanımının geniş bir kitleye yayılmasından dolayı da bankalar kredi kartı pazarlaması aşamasında farklı yöntemler uygulamaya başlamıştır.

Hemen hemen her köşe başında veya alışveriş merkezinde kredi kartı pazarlaması yapan satış temsilcilerine veya bankadan herhangi bir işlem yaptığımızda “kredi kartınız var mı” diye soran bir banka personeline rastlayabiliriz. Bu kişilerle karşılaşmamak için köşe bucak kaçanlar olduğu gibi, kendisine bu teklifin yapılamasından memnun kalıp, anında kredi kartı başvurusu yapan kişiler de bulunmaktadır.

en-kolay-kredi-karti-veren-bankalarHangi sebeple olursa olsun, burada unutulmaması gereken bir nokta var. Teklif ister karşı taraftan gelsin isterseniz de siz başka bir kredi kartı başvurusu yapmak isteseniz de, skor puanınız ve geliriniz yeterli olmadığı sürece hiçbir şekilde kredi kartı başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu şekilde ret edilen başvurular sonrasında da kredi notunuz düşecektir.

Bankalar sizlerin kredi kartı başvurularınızı alırken, mevcut kriterleri taşımadığınızı ve bunun sonucunda da skor puanınızın düşebileceğini düşünmezler. Çünkü bu bir pazardır ve bu pazardan pay almak için personel de yarış halindedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bazı bankalarda kredi kartı başvuruları sistem tarafından otomatik olarak değerlendirildiği gibi, bazı bankalarda da manuel bilgi girişi ve sistem araştırması yapılmaktadır. Sistem tarafından yapılan değerlendirmeler hızlı sonuçlanmakta ve kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra en geç 2-3 iş günü içinde kart basımı gerçekleştirilip, müşteri adresine özel kurye ile gönderim sağlanmaktadır.

Genellikle herhangi bir banka ile çalışması olmayan ve yapılan sistem araştırmasında herhangi bir kaydı bulunmayan kişilere ait bilgiler sisteme manuel olarak eklenir. Tüm sistem araştırmasının yapılması ve gerekli teyitlerin alınması için de mevcut evraklar başvuru formu ile birlikte Genel Müdürlük birimlerine gönderilir. Burada elde edilen sonuçlara bağlı olarak da kart basımı yapılarak müşteriye kredi kartı teslimi gerçekleştirilir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Sonuç itibariyle, kredi notunun baz alındığı kredi kartı başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Sadece kurye tarafından kredi kartının müşteriye teslim edilme süreci uzun sürmektedir. Çünkü kurye şirketleri bu tür kredi kartı teslimatlarını gezici kuryeler aracılığıyla yapmaktadır ve bu kişiler de bölgesel dağılıma göre dağıtıma çıkmaktadır.