Çiftçi Kredisi Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Türkiye, tarıma elverişli bir ülke olup, çoğu çiftçimiz geçimini buralardan sağlamaktadır. Çiftçilerimiz, her ne kadar kendi imkanları ile tohum, gübre, ekipman ihtiyaçlarını kendileri karşılamaya gayret etseler de, bazen beklenmedik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Örneğin; bir önceki hasatın verimli olmaması, sert hava koşulları nedeniyle ürünün zayi olması, ürün baz fiyatının düşük kalması nedeniyle beklenen kârın elde edilememesi, mevcut araç ve ekipmanın bozulması gibi…

Çiftçilerimiz birçok konuda Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek alabilmektedir. Kooperatif yetkisinde 50.000 TL, Bölge Birlikleri yetkisinde 250.000 TL ve Merkez Birliği yetkisinde de 1.000.000 TL kredi alabilmektedirler. Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullanılacak kredilerde cari faiz oranı vade aralığına göre değişkenlik göstermektedir. 1 yıla kadar %8, 1-4 yıla kadar %10, 4 yıldan uzun vadeli olan kredilerde de %11 olarak belirlenmiştir.


→ Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

→ Kobi’lere Özel 2016 Ödemeli 50.000 TL Kredi


ciftci-kredisi-veren-bankalarDevletimizin çiftçilerimize sunduğu destek ve hibelerin yanında, bankalarımız da çiftçilerimizin mevcut koşullarına uygun kredi kampanyaları düzenlemektedir. Peki, tarım destek kredisi veren bankalar hangileridir?

 

Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Denizbank tarımsal yatırım kredileri adı altında; Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi, Arazi Alım Kredisi, Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi, Meyve Tesis Kredisi, Damla Sulama Kredisi, Organik Ürün Kredisi kullandırmaktadır.

Denizbank tarım kredilerinde esnek ödeme planı düzenlemektedir. Yani, ödeme planı ve taksitleri siz çiftçilerimizin ürün hasat zamanına ve kazanç durumuna göre planlanabilir. Daha detaylı bilgi için Tarım Bankacılığı hizmeti veren şubelere başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Finansbank Tarım Kredileri

Finansbank, Tarımsal Bankacılık hizmeti ile çiftçilerimize taksitli kredi, kredili hesap, kredi kartı ürünleriyle farklı koşullarda destek vermektedir. Çiftçilerimizin farklı soru ve sorunlarına yardımcı olmak amacıyla da Finansbank şubelerinde Tarım Danışmanları bulunmaktadır. Tarım kredisi ve çiftçilerimize özel hizmetler hakkında bilgi almak için Tarım şubelerine başvurabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Tarım Bankacılığı

Yapı Kredi’nin çiftçilere özel sunduğu hizmetler arasında yer alan kredilerde vadeler, 10-60 ay arasında değişkenlik göstermekte olup, kredi türüne bağlı olarak farklı avantajlar sunmaktadır. Kullanılmak istenen kredide ödeme planı, hasat zamanına bağlı olarak esnek vadelerde veya eşit taksitlerde düzenlenebilir.

 

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi

Kurulduğu günden bu yana çiftimize en büyük desteği Ziraat Bankası vermektedir. Destekleme ödemelerine de aracılık eden Ziraat Bankası, çiftçilerimize Destek Kart ile bu ödemeleri ulaştırmaktadır.

Aracılık hizmetlerinin yanında, uygun ödeme koşullarında 84 aya varan vadelerde nakit kredi kullandırmaktadır. Taksit ödemeleri 1, 3, 6 ve 12 ayda bir yapılabilmektedir. Taksitli Tarım Destek Kredisi başvuruları, tüm Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir.