Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı borcunun ödenmemesinden dolayı yasal takibe alınmış birçok kart mağduru bulunmaktadır. Bu kişiler, bankalar tarafından ödeme sorunlu müşteri olarak tanımlanmakta olup, kredi siciline işlenmesi için Kredi Kayıt Bürosuna bildirimi yapılmaktadır. Bu tür müşterilerin KKB’ye yapılan bildirim sonrasında, herhangi bir bankadan kredi ya da kredi kartı alması artık mümkün değildir.

Kredi kartı borcundan dolayı, sorunlu müşteri durumunda olan ve kredi puanının düşmesi nedeniyle hiçbir bankadan kredi dahi kullanamayan bu kişiler, mevcut kredi kartı borcunu kapatıp, kredi puanlarını arttırmaya yönelik işlemler gerçekleştiremez iseler, skor puanlarını yükseltemezler.

Kredi puanımı yükseltmek için ne yapabilirim?

Kredi notunuz; bankalardan almış olduğunuz kredi, kredi kartı ve kredili hesapların ödeme performansına, limitlerine ve genel risk durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Eğer borçlarınızı düzenli öder ve tüm nakit işlemlerinizi vadesiz hesabınız üzerinden gerçekleştirirseniz kredi notunuz yükselir. Ancak ödemelerinizde gecikme veya hiç ödememe gibi bir durum söz konusu olursa da kredi puanınız düşer. Peki düşük kredi puanı nasıl yükseltilir?

  • Kredi puanınızı yükseltmek için;
  •  Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınızın tamamını veya vadesi gelen taksitlerini zamanında ödemeye çalışın.
  •  Banka haricinde gecikmeli olan fatura veya taksit var ise onları da ödeyin. Bildiğiniz gibi son yapılan düzenlemeler ile, gsm şirketlerine olan borçlarınızda kredi performansını etkilemektedir.
  •  Banka nezdinde vadeli veya vadesiz hesabınız yok ise açtırın ve fatura ödeme talimatı verin. Kira veya taksit ödemelerinizi de bu hesap üzerinden gerçekleştirin. Bu tür düzenli ödeme talimatı olan hesaplar için genellikle küçük bir kredi limiti tanımlarlar. Bu limiti sadece düzenli ödeme işlemleriniz için kullanın ve sonrasında da en kısa sürede borcu yatırın.
  •  İhtiyacınız olmasa bile kısa vadeli ve küçük meblağlı bireysel kredi çekin. Birkaç ay taksitlerinizi gününde yatırın ve sonra tüm borcu kapatın.

[ads]

Kredi puanınızı yükseltmeye yönelik tüm bu işlemleri sırasıyla uygularsanız, bir süre sonra kredi puanınızın yükseldiğini göreceksiniz. Bu tür işlemleri farklı bankalardan da yaptığınız takdirde daha da kısa sürede amacınıza ulaşırsınız.

İsterseniz kredi puanınızı yükseltmek için, bloke teminatlı kredi kartı da alabilirsiniz. Öncelikle bloke teminatlı kredi kartı veren banka nezdinde vadeli hesap açtırarak para yatırmanız gerekmektedir. Bu hesabın vadesi genellikle uzun tutulmakta ve müşterinin müdahalesini de engellemek için bloke konulmaktadır. Bloke işlemlerinin tamamlanması sonrasında, yatırılan meblağın altındaki bir tutarda limit tanımlanarak bloke teminatlı kredi kartınız tarafınıza teslim edilir.

Çalıştığınız banka dışındaki farklı bir bankadan almış olduğunuz bloke teminatlı kredi kartı ile hem paranızı vadeli mevduat hesabında değerlendirmiş hem de hiç beklemeden kısıtlaması olmayan normal bir kredi kartı sahibi olmuş olursunuz. Bloke teminatlı kredi kartı ödemelerinizi aksatmadığınız sürece de herhangi bir problem yaşamazsınız.

Sonuç olarak yaptığımız tüm bu işlemler, ödeme performansınızın düzene girmesini ve bankalar nezdinde kredibilitesi yükselmiş bir müşteri olmanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR YAZ
  • Caner5 sene önce
  • Hangi banka teminat karsiligi kart veriyor akbanktan maas alıyorum ordan vermiyorlar bana bir banka soylermisiniz