Bankaların Aidatsız Kredi Kartları - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Bankaların Aidatsız Kredi Kartları

Bankaların Aidatsız Kredi Kartları

Tüketici sorunlarının artması ve bankaların bir takım işlemler için ücret almaya başlaması sonrasında Tüketici yasasında bir takım değişikler yapıldı ve bu değişiklik sonrasında da bankalar mevcut müşterilerini kaybetmemek için aidatsız kredi kartı çıkardılar.

Aidatsız kredi kartı uygulaması devreye girdikten sonra bankaların bir kısmı sadece aidatı olmayan sade bir kart çıkartırken bazı bankalarda bu kartlara, alışveriş puanı verme ve taksitli alışveriş imkanı sunma gibi özellikler eklediler.

Bankaların Aidatsız kredi Kartları arasında;

  • Akbank Free
  • Garanti Flexi
  • Hsbc Konsept
  • Finanbank Fix Card
  • İng Pegasus Plus Kart
  • İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

yer almaktadır.

Şimdi bu kartları sırasıyla inceleyelim.

 

Akbank Free:

Akbank Free kartın aidatı bulunmamaktadır. Bununla birlikte bu kart ile birlikte alışverişlerinizi taksitlendirebilir, chip para ve sms para fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Düzenlenmiş olan diğer kampanyalardan faydalanmak için sms atmanız gerekmekte olup, bunun için de ücretlendirme yapılmaktadır. Faydalanmak istemediğiniz kampanyalar için ücret ödemek zorunda değilsiniz.

 

Garanti Flexi:

Garanti Flexi kartta da üyelik ücreti alınmamakta olup şimdilik taksitlendirme imkanı sağlıyor. Her müşterisine olmasa bile, müşterilerinin mevcut kriterlerine bağlı olarak, harcamalara göre puanlama gibi kişiye özel uygulamaları devreye alıyor. Bu tür özel hizmet ve uygulamalardan faydalanmak için sms göndermeniz gerekmektedir. Bunun içinde ücret alınmaktadır.

[ads]

HSBC Konsept:

HSBC Konsept kredi kartı içinde kart ücreti talep edilmemektedir. Bu kart ile Advantage nakit puan kazanabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Ekstra taksit uygulamasından faydalanmak isterseniz, belirlenmiş olan ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

 

Finansbank Fix Card

Finansbank Fix Card ile alışverişlerinizi taksitlendirebildiğiniz gibi alışveriş puanı da kazanabilirsiniz. Diğer bankalar gibi Fix Card ‘ın da aidatı bulunmamaktadır. Ancak kart basıl ücreti olarak 15 TL ücret talep etmektedirler. Bu kartta harcama sözü veren müşteriler için eksta puan uygulaması mevcut. Ayrıca Fix Card ‘ı hem kredi kartı hem de para kart olarak da kullanabilirsiniz.

 

ING Pegasus Plus Kart

Çok sık uçakla seyahat mi ediyorsunuz. İşte tam size göre bir kart. İng Pegasus Plus Kart ile hem uçuş puanı kazanacak hem de kart aidatı ödemeyeceksiniz. Bu kart ile yaptığınız alışverişte %1, Pegasus üzerinden alınan bilet bedelleri için de % 2 uçuş puanı kazanacaksınız. Bu kart bonuscard özelliğine de sahip olduğundan taksitlendirmede yapabileceksiniz.

 

İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi kartı ile sadece üye işyerlerinden yapılan alışverişlerinizde taksitlendirme yapıp, alışveriş puanı kazanabiliyorsunuz. Üye işyerleri dışında kalan yerlerdeki işlemlerde puan, taksitlendirme, indirim, müzekart özelliği gibi avantajlardan yararlanamıyorsunuz.