Bankadan Kiralık Kasa Nasıl Kiralanır ve Kullanılır? - Kredi Mühendisi - Kredi Notu ve Güncel Kredi Haberleri

Bankadan Kiralık Kasa Nasıl Kiralanır ve Kullanılır?

Bankadan Kiralık Kasa Nasıl Kiralanır ve Kullanılır?

Bankalarda kasa kiralamak ve içinde değerli eşyalarınızı mı saklamak istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere bankada nasıl kasa hesabı açtırabileceğinizi, kasa türlerini ve bu kasaları nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

İlk olarak kiralık kasa fiyatlarından başlamak gerek. Güvenlik konusunda sorun yaşamayacağınız için, ekonomik olanları tercih etmekte fayda var.

Hali hazırda bir bankanın müşterisi iseniz öncelikle bankanın fiyatlarını öğrenmekte fayda var, size özel kampanyalı teklifte bulunabilirler.


→ Yurtdışından gelen para (Swift) Kaç Günde Gelir?

→ 2016 Yılbaşı Kredisi Kampanyaları


Kiralık kasa fiyatlarını merak ediyorsanız:
↓2015 yılı kiralık kasa fiyatlarını sizler için derledik.↓

Tüm Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri – 2015


banka-kasasi-kiralama

 

Genellikle kiralamada yıllık olarak kasa kiralama ücreti ve bir kereye mahsus olmak üzere depozito tahsil edilmekte ve kasanın kapatılması durumunda iade edilmektedir.

 

Kiralık kasalar bankaların tüm şubelerinde bulunmadığından, çalışmak istediğiniz bankanın hangi şubelerinde olduğunu araştırmanız gerekir.

 

Kiralık Kasaya Neler Koyabilirim?

Genellikle belgeler, kişisel eşyalar, ticari evrak ve diğer taşınabilir kıymetleri saklamak için kullanılabilir. Ateşli silahlar, yanıcı, patlayıcı maddeler ve kanunen bulundurulması ve saklanması suç oluşturan maddeler konamaz.

Ortak Kiralık Kasa?

Kiralık kasayı tek başınıza kiralayabileceğiniz gibi ortak bir veya daha fazla kişi ile de kiralama şansınız var. İstediğinize bağlı olarak ortak olduğunuz kişi veya siz tek başınıza da erişebildiğiniz gibi, kasanın açılması için tüm ortakların olmasını da belirleyebilirsiniz.

Kiralık Kasanın Anahtarını Kaybederseniz?

Anahtarlardan birinin veya her ikisinin kaybolması halinde, banka, sizin de katılımız ile çilingir eşliğinde kilidi kırarak açılmasını sağlar ve kasaya yeni kilit takılır. Bu durumda kilidin kırılması ve değiştirilmesi için yapılacak masraflarsa sizden temin edilir.

Kiralık Kasalar Sigortalı Mı?

Normal şartlarda, bankalar sizin kasalarınıza koyduğunuz eşyaların ne olduğunu bilmediğinden, kasaların içine konulan şeylerden dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul
etmez. Ancak banka binalarının oldukça güvenlikli olduğunu düşünürsek, eşyalarımızı saklamak için çekinceye gerek yok.