Chania

Anasayfa » Soru&Cevap » EFT Nasıl İptal Edilir – Geri Alınır

EFT Nasıl İptal Edilir – Geri Alınır


Para transferinde kullandığımızda yaptığımız EFT işlemini duruma göre iptal etmemiz mümkün olmaktadır. EFT işlemi anlık olarak gerçekleşmediği için yapabiliyoruz bu iptal işlemini.

Havale anlık banka içerisinde gerçekleştiği için böyle bir durum söz konusu değildir.

Gerek internet üzerinden gerekse telefon bankacılığından yaptığımız en sık hatalardan biri de yanlış EFT talimatı vermemizdir. Ancak böyle durumlarda kolayca EFT işleminin iptali söz konusu.


→ Havale ile EFT Arasındaki Farklar Nelerdir?


 

soru-cevap

 

 

Verdiğimiz EFT Talimatı Nasıl İptal Ediliyor?

 

 

 

Yaptığımız EFT, daha doğrusu verdiğimiz EFT talimatı demek bu durumda daha doğru olur, iş günlerinde mesai saatleri dışındaysa veya haftasonu ise direkt olarak gerçekleşmez. Mesai saatlerine girene kadar EFT talimatınızı istediğiniz gibi değiştiribilirsiniz, eğer online bankacılıktan yaptıysanız verdiğiniz EFT talimatları altından kolayca iptal etmek mümkün.

 

Telefon üzerinden veya şube üzerinden verdiğiniz gerçekleşmemiş talimatları da aynı şekilde arayarak iptal ettirebilirsiniz.


Etiketler:,

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi