Chania

Anasayfa » Krediler » Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Para Veren Kuyumcular


Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanın en güvenli yolu tabi ki bankalar üzerinden nakit kredi başvurusu yaparak olmalıdır. Ancak günümüzde banka üzerinden kredi kullanabilecek kadar temiz bir
sicile sahip orta gelirli kişiler kalabildi mi acaba.

Kişilerin kötü sicilleri yüzünden bankalardan kredi kullanamaması, komisyonla kredi verenlerin ve senetle para veren kuyumcuların birden bire ortaya çıkmasına neden oldu.


Senet Karşılığı Faizle Borç Para Verenler

→ Mikro Kredi Veren Bankalar


Eskiden acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman ya yakın bir arkadaşınıza ya da ailenizdeki bir yakınınıza başvururdunuz. Onlarda olmadığı zaman da mecburen bankaya giderdiniz. Ama bankalardan da olumlu yanıt alamadığınızda da tabiî ki para satan kişilere yani tefecilere başvururdunuz. Bu tür acil nakit ihtiyaçlarınızı eğer tefeciler üzerinden karşılamış iseniz, o günün koşullarına göre en yüksek faizden borçlanmışsınız demektir. İşin kötüsü onlara borçlanan kişiler ödemeyi vaat ettikleri tarihi 1 gün geciktiremezlerdi. Eğer geciktirmiş iseler de ellerinde ne var ne yok her şeye el konulurdu.

senetle-para-veren-kuyumcularGünümüzde ise işler daha da resmiyete döküldü ve artık uzun vadeli çeklerinizi nakite döndüren factoring şirketleri, kredi kartı borcunu komisyon karşılığı kapatan firmalar ve son günler de sıkça karşımıza çıkan senetle para veren kuyumcular ortaya çıktı.

Senet karşılığı borç para veren kuyumculara aleni olarak ulaşmanız mümkün değildir. Yani internet üzerinden arama yaptığınızda borç para veren kuyumcuların listesini bulamazsınız. Bu tür kişilere ancak yakın çevrenizden birisi tavsiye ettiğinde ya da yüzünüzü karartıp semt kuyumcunuza gidip “Acaba siz senetle borç para veriyor musunuz” diye sormanız gerekir.

İnsanların içinde bulunduğu çaresizlik maalesef yeni yeni para satıcılarının da gündeme düşmesine sebep oldu. İnsanlar nereden ne şekilde para bulacaklarını şaşırdıkları için, artık ne şekilde olsun sorunları çözüldüğü müddetçe her türlü yolu denemeye çalışıyor.

Sonuç itibariyle, senetle para veren kuyumculardan borç para almak durumunda kalacak iseniz, hiç değilse tanıdığınız ve güvendiğiniz birisi olmasına dikkat edin. Borç para alayım derken, daha da mağdur olmayın. Ödeyemeyeceğiniz bir borç yükünün altına girerek de taahhüt vermeyin. Onlar size borç para verirken nasıl araştırıyor iseler, siz de onların piyasadaki saygınlığını kontrol edin.


Etiketler:, ,

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi