Chania

Anasayfa » Krediler » Kredi Yapılandırma Avantajlı Mıdır?

Kredi Yapılandırma Avantajlı Mıdır?


Günümüzde bir çok ihtiyacımız için kredilere başvuruyoruz. Belki yeni bir eve sahip olabilmek için kredi çekiyoruz belki de yeni bir araba almak veya seyahate çıkmak için kredilere başvurmak zorunda kalıyoruz. Her ne kadar kredileri düzenli olarak ödemeye çalışsak da hayat şartlarına bağlı olarak zor duruma düştüğümüz durumlar da olabiliyor.

 

Kredi yapılandırmayı bu gibi durumlarda kullanabileceğimiz gibi düşen faiz oranlarından yararlanıp daha az faiz ödeyebilmek için de kullanmak mümkün.

 

kredi-yapilandirmak-avantajli-midirBankalara başvurarak kredi yapılandırma hizmeti ya da diğer adıyla refinansman isteğinde bulunabilirsiniz. Kredi yapılandırma isteği sonucunda borcunuz o günki faiz oranları üzerinden tekrar hesaplanıp oluşturulacaktır. Ancak kredi yapılandırma işlemi avantajlı olmayabilir. Bu kıyaslamayı iyi yapmak gerekir. Eğer faiz kısmından elde ettiğiniz kazanç yapılandırma masrafından fazla ise bu durumda avantakı kalmamaktadır.

 

Kredi yapılandırması (Refinansman) işleminden avantaj sağlamak için bu değişkenleri iyice karşılaştırıp hesaplamak gerekmekte aksi halde hem gereksiz uğraş verip hem de zararlı olarak çıkmak ihtimaliniz var.


Etiketler:,

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi