Chania

Anasayfa » Kredi Notu » Turkcell Findeks Kredi Notu Sorgulama

Turkcell Findeks Kredi Notu Sorgulama


Kredi notumuzu Findeks üzerinden online öğrenebildiğimiz gibi artık telefonla tek sms atarak da öğrenmek mümkün. Turkcell’in, Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçirdiği yeni servis kapsamında Findeks Kredi Notunu SMS üzerinden öğrenmek artık mümkün. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu cepten sorgulayın. Findeks Kredi Notu, Türkiye’de bankaların risk derecelendirme amaçlı olarak kullandıkları ve bireylerin geçmiş ödeme performansını ortaya koyan önemli bir referans olma özelliğine sahip.

Sms ile Nasıl Sorgulayabilirim?

TC kimlik numaraları ve doğum yılını, aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS ile göndererek sorgulama yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise bu bilgilere dayalı olarak bir önceki kredi notu, mevcut kredi notu ve kredi notu seviyesi (iyi, orta, kötü) SMS olarak kullanıcıya iletiliyor.

turkcell-sms-findeks-sorgulama

Ücreti ne kadar?

 Kişilerin cep telefonları ve TC kimlik numaralarının eşleştirilerek gerçekleştirilen sorgulamanın ücreti ise 9 TL. Bu ücrete Tüm vergiler dâhildir.

Findeks Kredi Notu Hangi Değerler Arasında Değişir?

Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.


Etiketler:,

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi