Chania

Anasayfa » Kredi Kartları » Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar


Öğrencilikle gelir gider ve harcama dengesi önemli yer tutmakta, bu yüzden öğrenciler yapacağı yüksek meblalı alışverişlerde özellikle taksit avantajından yararlanmak için kredi kartına başvururlar.

Bunun yanında maddi imkansızlıklarda asgari ücreti ödeyerek kalan kısmının faizine katlanıp, bir nevi kredi çekmiş gibi de kullanım imkanı mevcuttur. Tabii bu durum kredi notunuzu etkileyeciği için zor durumda kalmadıkça tavsiye edilmez.

 

Peki ama öğrenciyseniz nasıl kredi kartı alabilirsiniz?

Günümüzde artık birçok banka öğrencilere de düşük limitli kredi kartı imkanı sunmaktadır. Hatta bu kartların bir çoğunda kart aidatı da bulunmamaktadır. Ancak başvuru yaparken aidat konusunu detaylı olarak incelemek gerekmekte, aksi takdirde gelen kart aidatları bütçeyi sarsabilmekte.

 

İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli

TEB’in ÜniversiTEB

YapıKredi’nin PlayCard

HSBC’nin Campus Card

Ziraat Bankası’nın Genç Bankkart

Gibi alternatifleri bulunmakta. Bu kartların detaylı olarak karşılaştırma yazısını çok yakında sizlere sunacağız.

Ayrıca üniversitenizin de belirli bankalarla anlaşması olup olmadığının araştırılması faydalı olacaktır, bazı üniversiteler bankalarla özel anlaşmalar yapıp öğrencilerine o kartlardan yararlanma imkanı sunabiliyor.

Örneğin; İstanbul Teknik Üniversitesi, Vakıfbank ile çalışmakta ve öğrencilere isteğe göre Vakıfbank kredi kartı özellikli öğrenci kartı vermektedir.

 

Bunlara alternatif olarak da ailenizden birinin kullandığı kredi kartına ek kart çıkartarak sizin de kullanmanız mümkün. Ancak tamamen kendinize ait bir kredi kartı istiyorsanız belirttiğimiz gibi bir çok banka öğrenciye kefilsiz ve aidatsız olarak kredi kartı vermekte. Bunun yanısıra sinema, yeme içme gibi bir çok kampanya da düzenlemekte.


Etiketler:

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi