Chania

Anasayfa » Gündem » Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır – 2015

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır – 2015


Son zamanlarda herkes taksitle cep telefonunu nasıl alacağı sorusuyla meşgul. Hatırlayacağınız üzere, yasayla birlikte cep telefonlarına kredi kartına taksit olayında sınırılama getirilmiş, vatandaşların lüks tüketimden uzak durmaları sağlanmaya çalışılmıştı.

 

Kredi kartına taksit yapılmasa da, yine de taksitle cep telefonu almak mümkün oluyor.

 

Taksitle Cep Telefonu Sistemi Nasıl İşliyor?

Özellikle bankaların teknoloji firmalarının dükkanlarında kurduğu hızlı kredi noktalarıyla müşteriye ihtiyacı kadar kredi çıkartılıyor, daha sonra nakit parayla telefonun alınması sağlanıyor ve müşteri bankaya kredi borçlusu oluyordu.

 

Bunun yanında bir diğer yöntem de vardı, ancak uzun soluklu olmadı ve BDDK engeline takıldı. Bu yöntemde ise “hediye kart” adı altında aldığınız karta taksit yaptırıp daha sonra bununla telefon alma işlemi yapabiliyordunuz. Ancak bu yöntem de BDDK’ya takıldı ve geçtiğimiz aylarda son verildi.

 

Ortaya çıkan durum sonucunda neredeyse her teknoloji markette bankalar kendilerine stand açmaya, tabiri caizse peynir ekmek gibi vatandaşa kredi dağıtmaya başladılar.

 

Kredi alınmak isteniyorsa da bizim tavsiyemiz, özellikle buralardan alınan kredilerin faizleri iyice incelenmeli, yüksek faiz oranlı kredilerden uzak durulmalı.

 

Ayrıca gereksiz tüketimden kaçınılmalı, ihtiyaç kadar tüketilmeye özen gösterilmeli.

 

Ekonomik olarak iyi günler dileriz.


Etiketler:

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi