Chania

Anasayfa » Gündem » Online MTV Ödemesi Alan Bankalar

Online MTV Ödemesi Alan Bankalar


Motorlu taşıtlar vergisi olan MTV’yi tek kanaldan ödemek zorunda değilsiniz. Günümüzde birçok işimizi internet üzerinden hızlı ve sorunsuzca hallettiğimiz gibi MTV ödemelerini de hızlı ve güvenli şekilde internet üzerinden yapabiliriz.

Devletin yetkilendirmesiyle bankalar MTV ödemelerine aracılık etmektedir.

 

Neden Online MTV Ödemesi?

Evinizden çıkmadan, işinizi bırakmadan, vakit kaybetmeden ödeme imkanına kavuşmuş oluyorsunuz. Bunun yanında bankaların sunduğu çeşitli avantajlar da olabiliyor. MTV ödemelerinize 3 taksit ayrıcalığı vb gibi.

MTV Ödemesini hangi bankalar alıyor?

MTV ödemesi için yetkili belirli bankalar vardır, bankaların büyük çoğunluğunun yetkisi olması ragmen yetki almamış bankalar da bulunmakta. Yetkili bankaların listesi İnternet Vergi Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yayınlanmaktadır.

(http://www.ivdb.gov.tr/pratik/bankalar.htm) adresinden bankaların Taşıtlar Vergisi, Tapu ve Kadastro Harçları, Noter Harçları, Özel Tüketim Vergisi Tahsilatı, Sürücü Belgesi, Sınav Harçları, Yurtdışına Çıkış Harç Pulu vePasaport Harçları tahsilat yetkilerini güncel olarak görüntüleyebilirsiniz.

online-mtv-nasil-odenir

Bu arada önemli bir not olarak da belirtmekte fayda var, Vadesi geçmiş dönemlere ait vergiler ancak Vergi Dairelerine ödenebilir.

 

Bunun yanında kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (www.gib.gov.tr) internet sayfasından da ödemek mümkündür.

 

Lütfen MTV ödemelerini yaparken bu adreslerden yaptığınıza dikkat edin, Gelir İdaresi’ni taklit eden bazı dolandırıcılar geçmişte vatandaşları mağdur etmiştir.


Etiketler:

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi