Chania

Anasayfa » Bankalar » Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar

Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar


Kredi kartı, özellikle alışverişler sırasında sizlere avantaj sağlayan kredili bir karttır. Mevcut olan aylık gelirinize ve diğer bankalardan kullanmakta olduğunuz kredili ürünlerin limitlerine göre genel bir limit belirlenir. Bu limit doğrultusun her hesap kesim döneminden sonra, belirtilen süre içinde en az asgari tutarı ödemek zorundasınız. Bu tutarın ödenmemesi kredi ödeme performansınızın olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Kişiler aniden nakde sıkışabilir ve bunun içinde kredi kullanmak yerine kredi kartından nakit avans çekerek o anki ihtiyaçlarını giderebilirler. Ancak bazı durumlarda kredi kartından nakit avans kullanmak avantajlı olmayabilir.

Geçmişe nazaran günümüzde nakit avans kullanmak daha avantajlı olabiliyor. Zaten bankalar da kredi kartından nakit avansı daha cazip duruma getirebilmek için taksitli nakit avans hizmetini devreye sokmuştur. Taksitli nakit avans kullanımı ile ihtiyacınız olan nakdi istediğiniz vadelerde taksitlendirip, kredi kartı ekstrenize dönemsel olarak yansımasını ve mevcut diğer ödemeleriniz ile birlikte düzenli ödemenize olanak tanımaktadır.

Hangi bankalardan taksitli nakit avans kullanabilirsiniz?

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok bankaya ait kredi kartı ürünlerinden nakit avans çekilmektedir. Biz aşağıdaki tabloda taksitli nakit avans kullanımına izin verilen bazı bankaların isimleri ile 1.000 TL lık bir nakit çekim işlemine karşılık hangi faiz oranı ile ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve içlerinde en avantajlı durumda olan ilk iki bankayı belirttik.

Banka Adı Taksit Tutarı Faiz Oranı Toplam Faiz
Ziraat Bankası 124,86 TL %1,99 123,26 TL
Teb 124,00 TL %1,99 116,00 TL
Garanti 125,01 TL %2,02 125,07 TL
İngBank 125,00 TL %1,99 123,00 TL
Yapı Kredi 123,34 TL %1,99 110,06 TL

Hangi durumlarda taksitli nakit avans kullanılmalıdır?

Kredi kartından taksitli nakit avans kullanımı kimi durumlarda avantaj sağlar iken, bazı durumlarda da dezavantaj sağlar. Nakit ihtiyacınızın aciliyetine ve tutarına bağlı olarak hesaplarınızı doğru yapmalısınız. Kredi kartından taksitli nakit avans çekebilmeniz için, ihtiyacınız olan tutarın limitiniz tarafından karşılanması ve bankanızın da talep ettiğiniz tutarı çekmek için izin vermesi gerekir. Eğer talep ettiğiniz tutarı kredi kartınızdan taksitle kullanamıyor iseniz mecburen ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer ödeme performansınızda herhangi bir düzensizlik söz konusu değil ise ve kredi notunuz da yüksek ise nakit ihtiyacınızı bireysel kredi kullanarak da karşılayabilirsiniz. Böylece kredi kartı limitinizi de diğer ihtiyaçlarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Etiketler:

Bankaların SWIFT Kodları!

SWIFT kodu nedir? SWIFT kodu ya da SWIFT-BIC Uluslarası para transferlerinde kullanılan kod sistemidir. 8 veya 11 karakterden oluşmaktadır. Koddaki ilk 4 karakter finans kuruluşunun kodu, sonraki 2 karakter ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter lokasyon kodu ve sondaki 3 hane opsiyonel olup şube kodunu belirtmektedir.

SWIFT Kodları için Tıklayınız


İletişim    Site Haritası    Gizlilik Politikası    Yasal Uyarı   v1.4 2015 Kredi Mühendisi